1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. AES’ten 3600 Ek Gösterge Açıklaması
AES’ten 3600 Ek Gösterge Açıklaması

AES’ten 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ seçimden sonraya bırakılacağı ifade edilen 3600 ek gösterge ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. 3600 ek gösterge açıklaması ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ açıklamasında 3600 ek gösterge ile ilgili verilen sözlerin tutulması gerektiğini ve ek gösterge düzenlemesinin tüm kamu çalışanlarını kapsaması gerektiğini ifade etti.

Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ açıklamaları şu şekildedir: Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde açıklanan İkinci. 100 günlük yol haritasında öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesine yer verilmişti.

3600 EK GÖSTERGE ÇALIŞMASI SEÇİMDEN SONRAYA KALDI

Ancak sayın Cumhurbaşkanının 14 Mart’ta yaptığı konuşmada “Polislerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte hemşirelerimizin de ek gösterge meselesini çözeceğimizi burada tekrar ifade etmek istiyorum. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur.” İfadelerini kullandı.

İkinci. 100 günlük eylem planında öğretmenlerimize sözü verilen 3600 ek gösterge hayata geçirilmeli, ek gösterge ve katsayı adaletsizliği tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde detaylı olarak yeniden ele alınmalıdır açıklamasına yer verildi.

Bilindiği üzere 3600 ek gösterge öğretmenler, hemşireler, polisler, din görevlileri ile bazı idareciler için verilecekti. Kamu personeli tüm çalışanlar herkes için 360 ek gösterge olmasa da mezuniyetler bazında ek gösterge ve katsayı adaletsizliğinin ortadan kaldırılmasını istemekteler. Seçim sonrası yapılacak bir çalışma için sadece belirli unvanlara değil tüm memurlar için çalışma yapılmasını umuyoruz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler