1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. AES'ten Enflasyon ve Vergi Dilimi Açıklaması! Memurlara Ek Zam Gündeme Geldi
AES'ten Enflasyon ve Vergi Dilimi Açıklaması! Memurlara Ek Zam Gündeme Geldi

AES'ten Enflasyon ve Vergi Dilimi Açıklaması! Memurlara Ek Zam Gündeme Geldi

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ enflasyon ve vergi dilimine dair önemli açıklamalarda bulundu ve ek zammın kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından 2019 yılı 11. Ay “KASIM AYI” enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte gerek memur sendikalarının gerekse memur konfederasyonlarının açıklamaları yapılmakta ve sorunlar gündeme taşınmaktadır. BU kapsamda Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici de ENFLASYON ve VERGİ DİLİMİ’ne dair önemli detaylara değindi.

Kasım ayı Enflasyon rakamlarının TÜİK tarafından yüzde 0.38 olarak açıklanmasının ardından memur ve emekliler için enflasyon farkı zammı oluştu. Enflasyona yenik düşen memurlar, aynı zamanda vergi yükü altında kaldı!

Anadolu Eğitim Sendikası genel başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ memur ve emekliler için 2020’de ek zammın kaçınılmaz olduğunu belirterek vergi dilim oranlarının da değişmesi gerektiğini vurguladı.

Yıllardır memur ve emekliler enflasyonun altında zam alırken enflasyonun farkını ise daha sonradan almaktadırlar.

ENFLASYON KADAR ZAM SIFIR ZAMDIR

Enflasyon kadar zam almak bir artışa neden olmazken, maaşlardaki artış alım gücünü sabit tutuyor hatta sokaktaki enflasyon daha fazla olduğundan zamlar eriyor.

Enflasyon ekonomi için ağır bir yük iken, bu yük en çok da memur, emekli ve tüm çalışanların sırtında kalıyor.

Yıllardır maaş zammını enflasyon kadar alan memurların diğer bir sorunu da vergi yükünün yüksek olması. Tüm memur, emekli ve diğer çalışanların maaşlarından gelir vergisi oranında kesintiler peşin yapılmaktadır.

Memurların vergi oranlarında değişiklik yapılması sürekli gündeme getirilmesine rağmen çözüm üretilmiyor.

Enflasyonun altında ezilen memur ve emeklileri bir de peşin alınan vergi yükü ekleniyor. Bu nedenle vergi dilimi oranları değiştirilmeli ve memur ve emeklileri için %15'te sabitlenmelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler