1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. AES'ten Yeni Eğitim-Öğretim Takvimi Değerlendirmesi
AES'ten Yeni Eğitim-Öğretim Takvimi Değerlendirmesi

AES'ten Yeni Eğitim-Öğretim Takvimi Değerlendirmesi

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un açıkladığı yeni eğitim öğretim takvimi sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2019-2020 eğitim-öğretim yılı takvimini açıklamasının ardından Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici önemli açıklamalarda bulundu. Öğretici sosyal medyada yaptığı açıklamaları My Memur olarak yayımlıyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yeni iş takvimi kapsamında AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici’nin açıklamaları şu şekildedir:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tatil süreleriyle ilgili olarak bugün yaptığı açıklamasında, 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftasının Kasım ve Nisan aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını ifade etti.

Bu açıklamaya göre öğrencilerin yaz tatili 2 hafta kısalırken öğretmenlerin tatillerinde herhangi bir değişiklik yoktur. Sadece sene başı ve sene sonunda yapılan seminerlerin birer haftası bu tatil dönemlerine kaydırılmaktadır.

Uzun tatilin bir nebze kısaltılarak ara tatillerin yapılması her kademedeki öğrenciler için olumlu ve olumsuz yönler içermektedir.

Özelikle 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde birçok çalışma için pilot uygulama yapan bakanlığımızın bu konu ile ilgili neden pilot uygulama yapmadığı ve paydaşlardan görüş almadığını bilemiyoruz.

Öğretmenlerimizin bu ara tatillerde tam olarak neler yapacakları açıklanmamıştır. Gerek öğrencilerin, gerek öğretmenlerin bu ara dönemleri verimli geçirmesi için gerekli altyapılar hazırlanmalıdır.

Özellikle Avrupa ülkelerinde olan ara tatiller ile uzun olmayan yaz tatilleri örnek alınmış olup sadece tatillerin örnek alınmasını yeterli bulmuyor; öğretmenlerimizin çalışma koşulları, ücretleri, görevde yükselmelerinin de örnek olarak alınmasını istiyoruz açıklamasında bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler