Afad 2017 Yılında 47 Kaza Ve 4 Kayıp Vakasına Müdahale Etti

Afet ve Acil Durumu Yönetimi (AFAD) 2017 yılında 47 kaza ve kayıp vakasına müdahale etti.

35923
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afet ve Acil Durumu Yönetimi (AFAD) 2017 yılında 47 kaza ve kayıp vakasına müdahale etti.

Ankara-Kırıkkale, Ankara-Kayseri karayolu üzerinde sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğini belirten AFAD İl Müdürü Metin Alpaslan, iklim şartları ile buzlanmaların fazla olduğunu fakat karayolu üzerinde ekiplerinin hazır bulunduğunu söyledi.

Olası trafik kazalarına karşı vardiyalı sistemle çalışıldığını ifade eden Alpaslan, “Kırşehir’de tam donanımlı 2 tane kurtarma aracımız ile birlikte 4 tane olası kazalar için aracımız envanterimizde mevcut”dedi.

3’erli guruplar halinde 10 personelin kurtarma ekibinde yer aldığını ifade eden Alpaslan, “Müdürlüğümüz araç filosunu genişleterek gerekli teknik donanımları sağlayarak her an müdahaleye hazır halde beklemekte, AFAD gerekli donanımla insan gücüyle yapılması gereken her şeyi yapabilecek gerekli araç filosuna da sahip”diye konuştu.

Kırşehir’de, Afet ve acil durumlarda hareket kabiliyetini geliştiren donanıma sahip olan hafif tonajlı arama kurtarma aracının içinde 22 parçadan oluşan arama kurtarma ekipmanlarını da bünyesinde bulundurduklarını anlatan İl Müdürü Metin Alpaslan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Afet ve Acil Yönetim Daire Başkanlığı (AFAD)’ın başlattığı “O Kahraman Benim projesi” kapsamında Kırşehir’de 147 AFAD gönüllüsünün üye kaydı yapıldı.

İnsanlarımızın AFAD’a gönüllü olması ve bilgili şekilde kurtarma faaliyetlerine katılım sağlaması da bizleri mutlu ediyor.

Kırşehir’de 2017 yılı içerisinde 47 trafik kazasına, 4 kayıp arama faaliyetine, 1 mahsur kalma vakasına, 3 boğulma vakasına, 2 iş kazasına, 4 tatbikata ekiplerimiz katılım sağlayarak gerekli müdahalelerde bulundu.

Sürekli yaptığımız uyarılarda yaz ve kış dönemlerinde göl, gölet,nehir ve su kenarlarının daima tehlikeli olduğunu ifade ediyoruz”

Afad 2017 Yılında 47 Kaza Ve 4 Kayıp Vakasına Müdahale Etti

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!