1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri Görevi Nedir? Yeni Yönetmelik Mayıs 2014
Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri Görevi Nedir? Yeni Yönetmelik Mayıs 2014

Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri Görevi Nedir? Yeni Yönetmelik Mayıs 2014

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014 Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerinin

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014  Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi. İşte Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerinin yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

 

Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri

a) Diş ünitelerini muayene ve diğer işlemlere hazır hale getirir, kullanılan malzemelerin ön yıkamasını, yüzey dezenfeksiyonunu ve sterilizasyonunu yapar.

b) Hasta muayenesinde hekime yardımcı olur.

c) Hekimin uygulayacağı tedavi şekline göre gerekli malzemeleri temin eder, hazırlar, tedavi işlemleri esnasında tedaviyi yürüten hekime yardım eder.

ç) Klinikteki tedavi ve sarf malzemelerinin tedarik ve kontrolünde görev alır.

d) Koruyucu diş hekimliği uygulamalarında diş hekimine yardımcı olur.

 

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Personel Sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.