1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Ağustos Öğretmen Atamaları Riske Girebilir
Ağustos Öğretmen Atamaları Riske Girebilir

Ağustos Öğretmen Atamaları Riske Girebilir

Milli Eğitim Bakanlığı Eğer Nisan Döneminde Yani Seçimden Önce İstenilen 40.000 Atamayı Yaparsa Ağustos’a Atama İzni Kalmayacak

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı eğer Nisan döneminde yani seçimden önce istenilen 40.000 atamayı yaparsa Ağustos’a atama izni kalmayacak.

Bilindiği üzere 2015 yılı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığına 50.000 öğretmen ataması için ve 3000 hizmetli-öğretmen değişimleri için olmak üzere toplamda 53.000 atama izni verildi. Bunun 15.000’i 5 Şubat 2015 te ataması gerçekleşti geriye 38.000 gibi bir rakam atama yapılacak kadro var. Oysa Atama bekleyen 300Bin’e yakın öğretmenlerin çabaları üzerine seçimlerden önce 40.000gibi sayı telaffuz ediliyor.

2011 yılında seçimlerden önce böyle bir atama gerçekleşmiş fakat Ağustos ayına sadece 11.000 atama gerçekleşmişti ve puanlar son derece yüksek olmuştu. Yapılacak her ek atama için ek bir izin alınmaması durumunda ise yeni mezunlarla birlikte tekrar yapılacak sınava neredeyse kimsenin alınmaması gibi bir durum söz konusu. Bu bakımdan sadece 40.000 atama için değil bu atamanın toplam atama haricinde olması gerektiği konusunda çalışmaların sürmesi gerekmektedir.

Şu ana kadar atanamayanların yaşadıkları sorunun temelinde de bu yatmaktadır. Her yıl 40 veya 50Bin değil de bunun iki katı oranında atama yapılması için tüm çaba sarf edilmeli atanan atanamayan tüm öğretmenler tüm sendikaların da desteği ile bu süreci ilerletmelidir.

Nasıl ki şu an nöbet eylemi ile ilgili ciddi bir süreç varken sendikaların bastırması ile bu süreç çok hızlı bir aşamaya girmişken atama bekleyenler için de bu seçim değil tüm zamanlar için fırsata dönüştürülmelidir.

Sürekli tekrarladığımız gibi sadece öğretmenler değil atama bekleyen onca üniversite mezunu varken neden bu kadar atama konusunda cimri davranılıyor anlaşılmış değildir. Çünkü kamunun sadece Milli Eğitim alanında değil her alanında yetişmiş kadrolara ihtiyacı vardır.
Çabalarınızı saygıyla karşılıyor ve tüm üniversite mezunları için atamaların daha hassasiyetle ve samimiyetle yürütülmesini bekliyoruz.

Atama sonuçları için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.