1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ahmet Davutoğlu Tüm Partinin Desteğini Aldı ve İlk Seçimini Kazandı
Ahmet Davutoğlu Tüm Partinin Desteğini Aldı ve İlk Seçimini Kazandı

Ahmet Davutoğlu Tüm Partinin Desteğini Aldı ve İlk Seçimini Kazandı

Ahmet Davutoğlu Tüm Partinin Desteğini Aldı ve İlk Seçimini Kazandı

A+A-

AK PARTİ GENEL BAŞKANINI SEÇTİ

AK Parti kongresinde seçimler sonuçlandı. Ahmet Davutoğlu, oy kullanan 1388 delegenin 1382'sinin oyunu alarak, AK PArti Genel Başkanı seçildi.6 oy geçersiz sayıldı.

GENEL BAŞKAN SEÇİLEN AHMET DAVUTOĞLU KONREYE KONUŞMASI;

Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Zatıma gösterilen sonuç, beni ağır bir sorumluluğu üstlenmekle karşı karlıya bıraktı.Allah bu görevi yapabilme kudretini nasip eylesin, mahcup etmesin.Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum.Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkürümüz bugün kongrede yaşana atmosferle ilgilidir Türk demokrasi tarihinde 2 ilki yaşamış olacağız.Böylesi bir telim teslimle hiçbir ihtilaf olmadan, farklı bir izlenim olmadan birlik beraberlik sayesinde devir teslim oldu. Siyasi rekabetler aslında bugün AK Parti’nin siyaset farkını ortaya koymuştur. Türk demokrasi tarihinde ilk kez böyle bir devir telsim yapıldı.Ayrıca yarın aynı partiden iki cumhurbaşkanı arasında devir teslim töreni yapılacak.Biz AK Parti kadroları olarak sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.İkinci teşekkürümüz divana. Kongremizin gerçekleşmesini sağladılar.Delegelerimize teşekkür ediyoruz, yoğun bir katılımla oylamaya gerçekleştirdiler.Yurtdışından gelen misafirlerimize de teşekkür ediyoruz.30 Mart’ta bize büyük destek veren aziz milletimize teşekkür ediyorum.Cumhurbaşkanımız aslında konuşmasında bize hedef gösterdi.

Önümüzdeki 3 seçimi söyledi.
İlk hedef 2015 seçimleri. İnşallah çok güçlü bir destekle meclise gelmemiz mümkün olur.Aramızdaki birlik bunu gerçekleştireceğimizin göstergesidir.Altın ölçeğinde değerli 4 yılımız olacak.Milletten sonra en büyük desteğimiz sayın cumhurbaşkanımızın Çankaya’da ki varlığıdır.Ne cumhurbaşkanlığı makamı denetleme makamıdır, ne de başbakanlık farklı telakkilere sahip olma makamıdır.Seçilmiş başbakan ve seçilmiş cumhurbaşkanı ile gerçek anlamda sıçrama dönemi yaşayacağız.Yoğun bir terlemeye rağmen dinamizmi kaybetmedik.Terleyen cumhurbaşkanı terleyen başbakan olacak demiştir.Birlikte terledik. Alın terinin karışmadığı hiçbir emek helal değildir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.