Aile Bakanlığı 3 Bin ASDEP Kamu Personeli Alımı Ne Zaman Başlayacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 3 bin ASDEP kamu personeli alımı yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 3.000 kamu personeli alımı ne zaman başlayacak? ASDEP alımı başvuru şartları neler?

39382
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 3 bin ASDEP kamu personeli alımı yapılacak. Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 2018 yılında 3000 ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı) personeli alımı yapacaklarını açıkladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 3 bin kamu personeli alımı ne zaman başlayacak?

3 bin ASDEP kamu personeli alımı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından kendilerine verilen kontenjan sayılarına göre ilanların yayınlanması ile birlikte başlayacak. 2017 yılında 1500 ASDEP personeli alımı yapılmış, ilanlar ise 8 Mart 2017 tarihinden itibaren İl müdürlükleri tarafından yayınlanmaya başlamıştı.

ASDEP personeli alımı ilanlarının yayınlanmasının ardından adaylar mülakatlara davet edildi, nihai sonuçlar da Ağustos ayından itibaren açıklanmaya başladı. 2018 yılı 3 bin ASDEP personeli alımı ilanların da Mart ayı başlarından itibaren yayınlanması bekleniyor. Mymemur olarak ilanlar yayınlandığı an takipçilerimizi haberdar edeceğiz.

3000 ASDEP personeli alımına kimler başvuru yapabilecek, başvuru şartları neler? 4 yıllık Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Ayrıca, KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, adli sicil kaydı bulunmamak gibi şartlar aranacak. Adaylar başvurularını alım yapılacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne yapacaklar.

ASDEP personeli maaşları ne kadar, sosyal hakları neler? Aile Bakanlığı tarafından istihdam edilecek ASDEP personellerine asgari ücretin yüzde 110 fazlası maaş verilecek. 2018 yılı asgari ücret rakamına göre 3.370 TL civarında maaş ödenecek. Ayrıca, yemek parası ve yol ücreti gibi mali imkanlar veriliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!