Aile Bakanlığı 3713 ile Sivil Kahramanların Yakınlarına İki İstihdam Hakkı Verecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta Meclise sunulan yasal düzenleme ile şehit ve gazi yakınlarına olduğu gibi sivil kahramanların yakınlarına da 2 istihdam hakkı verileceği belirtildi.

Aile Bakanlığı 3713 ile Sivil Kahramanların Yakınlarına İki İstihdam Hakkı Verecek
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı geçtiğimiz hafta meclise sunduğu yasal düzenleme ile devletin bekası, bütünlüğü için üstün kahramanlık gösterenler ve yaşamını yitirenlerin yakınları için 2 istihdam hakkı verilmesinin önünün önünü açtı.

Bilindiği üzere 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından şehit ve gazi yakınlarına istihdam hakkı verilmektedir. Aynı şekilde şehit ve gazi yakınlarına olduğu gibi sivil kahramanlar için de yakınlarına iki istihdam verileceği belirtildi.

3713 sayılı kanuna eklenecek hükümle şehit ve gazi yakınlarına olduğu gibi sivil terör mağdurlarına da iki istihdam hakkı verilecek. Hali hazırda mevcut düzenleme ile sadece 1 istihdam hakkı verilmektedir. Bir olan istihdam hakkının kanunda yapılacak değişiklikle 2’ye çıkarılacağı belirtildi.

Bilindiği üzere Trabzon Maçka ilçesinde terör örgütü PKK’lıların yerini gösteren ve şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül vb. bir çok olayda hayatını kaybeden sivil vatandaşlar için iki istihdam hakkı verilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!