1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Aile Bakanlığı 425 Memur Atama Duyurusu! Şehit yakını ve Gazi Ataması Yapıldı
Aile Bakanlığı 425 Memur Atama Duyurusu! Şehit yakını ve Gazi Ataması Yapıldı

Aile Bakanlığı 425 Memur Atama Duyurusu! Şehit yakını ve Gazi Ataması Yapıldı

19 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 425 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınımızın Atama Kurası Gerçekleştirildiği açıklandı. Atamalara dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katıldığı törenle 19 Eylül 2019 Perşembe günü itibarıyla 425 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması gerçekleştirildiği açıklandı.  Bakan Selçuk Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını İstihdamı Atama Töreninde aynı zamanda 19 Eylül Gaziler Günü’nü de kutladı.

Kamuda 36 Bin Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını İstihdam Ediliyor

Bakan Selçuk, 2002 yılına kadar 6 bin 315 şehit yakını, gazi ve gazi yakınına istihdam hakkı tanındığını, kamuda istihdam edilen toplam kişi sayısının 36 bine yükseldiğini belirtti.

2019 yılında 1619 Hak Sahibinin Atamasını Gerçekleştirmiş Oldu

2019 yılının ilk altı ayında bin 194 hak sahibinin yapıldığını, ataması yapılan 425 kişiyle birlikte bu sayının toplamda bin 619’a ulaştığını ifade eden Bakan Selçuk, “1995’ten bu yana da kamu kurumlarına 42 bin 537 hak sahibini yerleştirilmiş olacak açıklamasında bulundu.

MEMUR ATAMALARI YILDA 2 KEZ YAPILIYOR

Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarının atamalarının yılda 2 kez değil sürekli olarak yapıldığını anımsatan Bakan Selçuk, “İstiyoruz ki sizler daha müreffeh bir yaşam sürdürün. Bunun için de maddi ve manevi tüm imkânların seferber edildiği ifadesini kullanıldı.

İSTİHDAM HAKKI 2 OLDU

Şehit yakınlarının istihdam hakkının 2’ye çıkarıldığını, 45 yaş üstündeki hak sahiplerine de istihdam hakkı tanındığını bildiren Bakan Selçuk, “Vazife malulleri ile terörden zarar gören sivil vatandaşlarımız da istihdam hakkından yararlanabiliyor.” açıklamasını yaptı.

Eskiden sadece memur ve hizmetli kadrolarına atama yapılırken,  öğrenim durumuna göre ihraz edilen unvanlara atanma imkânı sunmuş olduk. Hak sahipleri artık öğretmen, hemşire, mühendis gibi unvanlı kadrolara da atanabiliyor. Hizmetli unvanında çalışan gazilerimizin memur unvanlı kadrolara geçmesine imkan sağlandığını. Böylece ileride doğabilecek hak kayıplarının önüne geçildiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler