1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aile Bakanlığı ASDEP Personel İşçi 4 Bin 312 Alımı İlanı İçin Beklenti Arttı
Aile Bakanlığı ASDEP Personel İşçi 4 Bin 312 Alımı İlanı İçin Beklenti Arttı

Aile Bakanlığı ASDEP Personel İşçi 4 Bin 312 Alımı İlanı İçin Beklenti Arttı

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2019 yılı 4312 personel alımı ne zaman başlatılacak?  4312 ASDEP alımı, işçi alımı ve sözleşmeli personel alımı ilanı bekleniyor. ASDEP Personel alımı için kontenjanın artırılması şart!

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 4 bin 312 personel alımı için müjde verilmişti. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından 20 Haziran 2019'da ASDEP, işçi ve sözleşmeli personel kadrolarına 4 bin 312 personel alımı yapılacağı müjdesi gelmişti. Öte yandan ASDEP için geçtiğimiz yıllarda 3000 ve 4000 bin müjdeleri de verilmiş ancak bir türlü hayata geçirilememişti. Bu alıma ek olarak ASDEP için en az 3 bin daha kadro şart!

Ayrıca, adaylar Bakan Selçuk’un verdiği müjdenin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyor. Yılan hikayesine dönem 4000 bin ASDEP alımı sözleri gibi aylarca hatta yıllarca bekletilmemek ve kontenjanın da artırılarak yeni ilanın yayımlanması beklenniyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI"

Bakanlık personel alımı ilanı için kontenjan dağılımı şu şekildedir: 1000 ASDEP, 1000 işçi, 2321 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4 bin 321 personel alımı yapılacak.

SDEP için en az 3000 veya 4000 bin kadro şart olduğunu da unutmamamız gerekiyor. ASDEP için 1000 sayısı oldukça az! My Memur olarak her hafta ASDEP alımları haberlerimizin ardından Bakan açıklama yapmış ve ile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için personel 4312 kontenjana işçi, sözleşmeli personel ve ASDEP alımı için müjde vermişti. 

4000 ASDEP PERSONEL ALIMI NEDEN GEREKLİ?

‘’Her aileye bir sosyal hizmet uzmanı’’ sloganıyla yola çıkan ASDEP için 2018 yılı içinde alımların yapılacağı açıklanmıştı. Ancak yapılan açıklamaların üzerinden aylar geçti ve halen ilan yayımlanmadı. Adaylar ilanın yayımlanmasını bekliyor. Bu konuyla ilgili yetkililerden açıklama bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz haftalarda ASDEP 4000 bin personel alımı için Bakan Selçuk’u işaret etmiş ve ona sorun demişti. Bu kapsamda ASDEP alımı sayısının artması gerekmektedir.

ASDEP NEDİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

ASDEP PERSONEL ALIMLARI İÇİN YAPILAN SON DÜZENLEME

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP personel alımı için gerekli düzenlemeyi geçtiğimiz aylarda resmi gazetede yayımlanan değişiklikle tamamlamıştı. ASDEP personel alımlarını ilgilendiren düzenleme resmi gazetede yer almıştı. 10 Ocak 2019 tarihli resmi gazetede yapılan düzenleme yapılmıştı.

ASDEP PERSONEL ALIMINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLMEKTEDİR?

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda 579 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla yapılan düzenleme ile Aile ve Sosyal Destek Personeli olabilecek programlar arasına “Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri” bölümü mezunları da eklenmişti. Bu iki yeni bölümle birlikte ASDEP alımlarına başvuru yapabilecek bölümler:

ASDEP Aile Sosyal Destek Personeli; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler