1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Aile Bakanlığı Görevde Yükselme sözlü sınav duyurusu
Aile Bakanlığı Görevde Yükselme sözlü sınav duyurusu

Aile Bakanlığı Görevde Yükselme sözlü sınav duyurusu

19 Mart 2016 tarihli görevde yükselme sınavı yazılısının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözlü sınavla ilgili tüm detayları da verdi. Sınav tarihleri, sözlü sınavda sorulacak sorular ve tüm detaylar haberimizde.

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun İstihdam şekillerinde yer alan ve kadrolu olarak görev yapan memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 19 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Görevde Yükselme Sınavlarının sözlü kısmı 16 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 04 Şubat 2017 tarihinde sona ereceği Bakanlık tarafından açıklandı. Personeller aşağıdaki bağlantılarda yer alan kendilerinin bulunduğu sıradaki tarihte sözlü sınavları yerine getirilecek. Sınav Ankara’da olacak ve personeller sınav günü ile öncesi ve sonrasında birer gün izinli sayılacak.

Kuruluş Müdürü ve Şube Müdürü için sınavlar yapılacak ve değerlendirme şu şekilde olacak:  Personel sınav kurulunun her bir üyesi tarafından; Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi 50 puan, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü 10 puan, Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu 10 puan, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı 10 puan, genel kültürü ve genel yeteneği 10 puan, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı 10 puan yönlerinden değerlendirilerek puanlar verilecek.

GYS’nin sözlü kısmından başarılı sayılmak için en az 70 almak gerekiyor. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kuruluş müdürü sözlü sınavına çağrılacak personel listesi ve şube müdürü sözlü sınavına çağrılacak personel listelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Şube müdürü için TIKLAYINIZ. Kuruluş müdürü için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.