1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Aile Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı
Aile Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı

Aile Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı unvan değişikliği sınavı ile görevde yükselme sınavı için sınav giriş yeri bilgisi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Aile Bakanlığı sınav giriş yerleri için tıklayınız.

A+A-

Aile Bakanlığı, Personel Dairesi Başkanlığı tarafından 27 Kasım ile 11 Aralık 2017 tarihleri arasından alınan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Başvuruları sonrasında açıklanan adayların ardından sınav için giriş belgeleri de yayımlandı.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Kılavuzu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görevde yükselme ve unvan değişikliği esaslarına dair genel yönetmeliğine göre yapılacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı 13 Ocak 2018 tarihinde Ankara'da yapılacaktır.

Yazılı Sınav Şekli; Yazılı sınavda ilan edilen ders konu başlıklarından görevde yükselme sınavında yer alan unvanlar için sınava girecek personele 60 adet, unvan değişikliği sınavında yer alan unvanlar için sınava girecek personele 50 adet soru sorulacaktır.

Sorular eşit puan ağırlıklı çoktan seçmeli (4 seçenekli) şeklinde olup, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Yazılı sınav yüz tam puan üzerinden hesaplanacaktır. Yapılan yazılı sınav sonucunda en az 60 puan alan personel başarılı sayılacaktır.

Yazılı Sınav Giriş Belgesi; Sınav ücretini belirtilen usule göre yatıran personel sınav giriş belgesini Bakanlığımız adına sınav işlemlerini gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden çıktı olarak alacaktır. Personele sınav giriş belgesi posta yoluyla ayrıca gönderilmeyecektir.

Sınav giriş belgesinde personelin kimlik bilgileri ile sınava gireceği il, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Personel, sınav giriş belgesinde yer alan sınav ilinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.


Yazılı Sınav Uygulaması; Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Ankara’da 13 Ocak 2018 tarihinde Cumartesi günü saat 10:00’da başlayıp, tek oturum olarak yapılacaktır.

Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, geçerlik süresi devam eden pasaport) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için personelin en geç sınav günü saat 09:30’da sınav giriş belgelerinde belirtilen salonda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Personel sınavda en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş, leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır. Personel, cevap kâğıdı üzerinde işaretlemeleri kurşun kalemle yapacaktır.

Görevde yükselme sınavında 60 soru unvan değişikliği sınavında 50 soru çoktan seçmeli ( 4 seçenekli ) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır. Sınav süresi görevde yükselme sınavı için 90 dakika, unvan değişikliği sınavı için 75 dakikadır.

Her sorunun 4 (dört) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece 1 (bir) tanesi doğru cevaptır. Çift işaretlenmiş veya aynı soru için iyi silinmemiş cevaplar optik okuyucular tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesindeki ilgili maddeler kapsamında uygulama ve değerlendirme yapılacaktır. Kadrolar için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı,  Sınav Giriş Yeri Bilgisi için TIKLAYINIZ. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı,  Sınav Giriş Yeri Bilgisi için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.