1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Aile Bakanlığı Korunmaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzüğü Kaldırdı
Aile Bakanlığı Korunmaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzüğü Kaldırdı

Aile Bakanlığı Korunmaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzüğü Kaldırdı

20 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanan kararla Korunmaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzük Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürürlükten kaldırıldı. Yürürlükten kaldırılan tüzük tam metni için tıklayınız.

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Korunmaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzük 20 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanan kararla yürürlükten kaldırıldı.

Korunmaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzüğün Yürürlükten Kaldırılması Hakkında Tüzüğün yürürlüğe konulması; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 7 Mart 2016 tarihli ve 34781 sayılı yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu’nca 11 Eylül 2017 tarihinde kararlaştırılmıştır denildi.

Tüzük hükümlerinden, korunma kararı alınmış olup da; Reşit oluncaya kadar sosyal hizmet kuruluşlarında kalmış, Bir Koruyucu aile yanına yerleştirilmiş, Ayni nakdi yardım yapılarak ailesinin yanına gönderilmiş korunmaya muhtaç çocuklar yararlanmaktaydı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Korunmaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzük korunmaya muhtaç çocukların, korunmaları sona erdikten sonra işe yerleştirilmelerinin esas ve usullerini, kamu kurum ve kuruluşlarının bu konudaki yükümlülükleriyle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuyla diğer kurumlar arasındaki eşgüdümün sağlanmasına ilişkin hükümleri düzenlemekteydi. Tüzük tam metni için TIKLAYINIZ. Resmi gazete kararı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.