1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aile Bakanlığında Ek Ders Karşılığı Çalışanların Kadro Gerekçeleri Gündemde
Aile Bakanlığında Ek Ders Karşılığı Çalışanların Kadro Gerekçeleri Gündemde

Aile Bakanlığında Ek Ders Karşılığı Çalışanların Kadro Gerekçeleri Gündemde

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında çalışmakta olan “Ek Ders Karşılığı” personellerin haklı kadro talebi gündemde. Ek ders karşılığı birçok haktan mahrum bırakılmamaları adında Bakanlığın gerekli adımı atması gerekiyor.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde “Ek Ders Karşılığı” çalışan personellerin gerek 4/B kadro talepleri gerekse özlük haklardan yoksun olma durumlarında dair ayrıntılı haberimizi gündeme alıyoruz. My Memur olarak tüm çalışanların sorunlarını gündeme getiriyoruz. İşte Aile Bakanlığında Ek Ders Karşılığı çalışanların haklı talepleri!

RESMİ TATİLLERDE SİGORTA PRİMLERİ VE MAAŞ KESİNTİSİ

Ek ders karşılığı çalışma süresi kısmi süreli olmayın 35 saat üzerinden tam zamanlı çalışma şeklindedir. Ancak Ek Ders Görevi verilen personeli Devletin yapmış olduğu resmi, dini bayram vb. tatillerde sigorta primleri 19 güne düşmektedir ve Şahıslar dışında gelişen tatillerde ek ders karşılığı çalışan personelin maaş kesintisi olmaktadır.

ÇALIŞMA ŞARTLARI VE DİNLENME / İZİN HAKKI

Kadını çalışma hayatına kazandırmak için yapılan pozitif ayrımcılık göz ardı edilerek anne adayı olan ek ders personelinin doğum izni, süt izni gibi bebeğine ayırabileceği özlük hakkı olan izinlerden bırakılmakta, hamile kalan çalışanlar işinden olmaktadır. Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilatı kurar.

ÇALIŞMA HAKKI VE ÖDEVİ

Güvenlik soruşturmasının neticesinde bakanlık onayı ile işe başlayan ek ders karşılığı çalışanların hiçbir hukuki güvencesi olmadığı için amirinin tek bir sözü ile işinden olmaktadır.

ÜCRETTE ADALET SAĞLANMASI

Aile Bakanlığında çalışanlar adalet ve eşitlik ilkesi gereği kendileri ile aynı durumda çalışanlarla aynı ücreti almak istemektedirler.

BAKANLIĞIN VİZYONU

Bakanlığımızın Vizyonu olan; Türkiye’nin 2023’e doğru tarihsel yürüyüşünde, mutlu birey güçlü ailelerden oluşan müreffeh bir toplum için, zamanın ruhunu yakalayan, değişimi yönetebilen ve buna yönelik dönüşümü gerçekleştiren, sosyal riskleri önleyici sosyal politikalar geliştiren ve uygulayan bir Bakanlığın politikasından yola çıkarak; Ek ders Ücreti Karşılığı çalışan ve işlerini, özveri ile yapan bizlerin özlük haklarına kavuşturulması adına 4-B Statüsüne geçirilmesi talep ediliyor.

#AİLEBAKANLlĞlEKDERSEKADRO hashtag’i ile sosyal medya’da Twitter’da paylaşımlarınızı bekliyoruz. My Memur olarak bizlere ulaşan çalışanların taleplerini kendi kalemlerinde de yazmak istiyoruz:

Aile Bakanlığında ek dersliler olarak çalışan bizler 10 yıldan fazladır sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bilmeyen duymayan kalmadı ama herkes maalesef sessiz kalıyor. Bizim bu mağduriyetimize herkes haberdar ama çözüm konusunda hiçbir gelişme, çalışma olmadı.

Sadece özlük haklarımızı talep ediyoruz: Süt izni, cenaze izni, yıllık izin olmak üzere hiçbir hakka sahip değiliz. Ayrıca tam zamanlı çalışıp kadrolulardan daha fazla yoruluyoruz. Resmi tatillerde de maaş ve sigorta kesilmekte asgari ücretin altında kalmaktayız. Lütfen sesimize kulak verin!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
25 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler