1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 Memur Alımı Tercihleri Başladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 Memur Alımı Tercihleri Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 Memur Alımı Tercihleri Başladı

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli avukat alımı sözlü sınav sonuç ve tercih duyurusu yapıldı. 80 adet sözleşmeli avukat pozisyonu için sözlü sınav sonucu tercihleri başladı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 80 kamu personeli avukat alımı kapsamında Sözlü sınav değerlendirmesi tamamlandığı açıklandı. Sonuçlar ve tercih işlemleri kapsamında başvurular 27 Eylül 2019’a kadar devam edecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 personel alımı sınavını asil olarak kazanan adaylar tercihlerini 27 Eylül 2019 tarihleri arasında https://www.ailevecalisma.gov.tr/pdb adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih yapılabilecek pozisyonların illere göre dağılımına aşağıdaki duyuruda yer alan tablodan ulaşabilirsiniz.

TERCİH VE YERLEŞTİRME NASIL OLACAK?

Sınav sonucunda asil sırada yer alan adaylar, Bakanlık web sayfasında yapılacak tercih duyurusuna göre, sistem üzerinden tercihlerini bildireceklerdir. Adaylar en fazla 10 tercih yapabilecek olup, “ tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediğini’ belirteceklerdir.

Adaylar başarı puanı üstünlüğü esasına göre ve tercihleri doğrultusunda yerleştirilecektir.

ATAMALAR NASIL OLACAK?

Yerleştirme işlemleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, istenilen belgelerle birlikte duyurulan süre içinde Bakanlık Personel Dairesi Başkanlığına müracaat edeceklerdir.

Adaylardan atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacaktır.

Ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamayan adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

Duyuru için TIKLAYINIZ.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler