1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadrolu 47 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/2
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadrolu 47 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/2

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadrolu 47 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/2

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına kadrolu lisans mezunu memur alımları kapsamında 47 kadro ayrıldı. KPSS 2019/2 tercih başvuruları kapsamında "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler" memur alımı kontenjan dağılımı My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019/2 KPSS tercih kılavuzunu yayımlamasıyla lise, lisans ve önlisans mezunları için tüm kadrolar belli olmasının ardından “My Memur” olarak kamu kurum ve kuruluşları ile KİT’lere dair kadroların detaylarını ve açıklamalarını sizler için hazırlamaya devam ediyoruz.

2019/2 KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla kamu kurum ve kuruluşları ile KİT’lere personel alımlarında özel ve genel hususlara dair detayları “My Memur” olarak sizler için bu haberimizde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için hazırladık.

KPSS 2019/2 merkezi memur alımlarında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını tercih edecekler için kontenjan dağılımı ve başvuru özel şartları şu şekildedir:

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Lisans mezunu memur alımı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadrolu lisans mezunu 47 memur alımı yapacak. 10 mütercim alımı, 7 istatistikçi alımı, 30 avukat alımı olmak üzere Bakanlığa kadrolu lisans mezunu 47 kamu personeli alımı yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için KPSS 2019/2 tercihlerinde Önlisans mezunu memur alımı ile Lise mezunu memur alımına herhangi bir kontenjan ayrılmamıştır.

2019/2 MEMUR ALIMLARI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

KPSS 2019/2 kılavuzunda yer alan genel şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartların “tamamını” taşımaları gerekmektedir. Bununla birlikte, eğer “BAKINIZ BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI ...” ifadesi var ise kurumlarca aranılan diğer şartların yanı sıra adayların bu bölümde belirtilen şartları da taşımaları ve dikkatlice okumaları gerekmektedir.

Bu şekilde olan kadrolarla ilgili açıklamalar aşağıda yapılacağı için bu bölümün çok dikkatli okunması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların yerleştirilseler dahi atamalarının yapılması mümkün değildir.

KPSS 2019/2 LİSE MEZUNU MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

- Türk vatandaşı olmak. (5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi gereğince Mavi Kart sahibi olup Mavi Kartlılar Kütüğüne kayıtlı adaylar bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara başvuramazlar.)

- 18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının tercih işlemlerinin son günü itibariyle alınmış olması gerekmektedir.)

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 

Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için;

- Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak.(Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı veya bakaya  durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.)

Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için;

- Görevini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak. (Hangi görevin yapılmasına, hangi bedensel engel veya akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.)

Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. (Hangi görevin devamlı yapılmasına, hangi akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.)

- Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak şartları aranmaktadır.

KPSS tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Lise Kadrolar için TIKLAYINIZ.

Önlisans Kadrolar için TIKLAYINIZ.

Lisans Kadrolar için TIKLAYINIZ.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler