1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sağlık ve Sosyal Hizmet Koluna Geçti
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sağlık ve Sosyal Hizmet Koluna Geçti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sağlık ve Sosyal Hizmet Koluna Geçti

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapıldı. 22 Şubat 2020 Tarihli ve 31047 Sayılı Resmi Gazetede yayımlandı.

A+A-

22 Şubat 2020 Tarihli ve 31047 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “Sağlık ve Sosyal Hizmet Koluna” geçti. Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik değişikliği sonrası detayları My Memur olarak hazırladık.

Resmi Gazetenin 22 Şubat 2020 tarihli bugünki sayısında yayınlanan değişiklikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sağlık ve sosyal hizmet koluna geçti.

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla değişiklikler yürürlüğe girdi. Bu kapsamda;

Yayınlanan değişikliğe göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmet kolumuza dahil edildi.  SGK ise büro hizmet kolunda kaldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 22 Şubat 2020 tarihli resmi gazetede yayımlanan değişikliğe dair resmi metin tam metni şu şekildedir:

KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI VE TOPLU SÖZLEŞME KANUNU KAPSAMINA GİREN KURUM VE KURULUŞLARIN GİRDİKLERİ HİZMET KOLLARININ BELİRLENMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 7/9/2001 tarihli ve 24516 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca” ibaresi “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca” olarak, aynı maddenin ikinci fıkrasında yer alan “Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı” ibaresi “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Madde 7 – Bu Yönetmelik hükümlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanı müştereken yürütür.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin eki ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanı müştereken yürütür.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum