1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Aile Hekimi Grevde Sağlık Bakanlığı Nöbet Tutulacak Mekan Arayışında
Aile Hekimi Grevde Sağlık Bakanlığı Nöbet Tutulacak Mekan Arayışında

Aile Hekimi Grevde Sağlık Bakanlığı Nöbet Tutulacak Mekan Arayışında

Türkiye genelinde çeşitli illerde görev yapan yaklaşık 22 Bin aile hekimi 2015 yılında yürürlüğe girmesi beklenen v

A+A-

Türkiye genelinde çeşitli illerde görev yapan yaklaşık 22 Bin aile hekimi 2015 yılında yürürlüğe girmesi beklenen ve aile hekimlerine nöbet tutma gibi bir zorunluluk getirecek yasaya tepki göstermek amacıyla bugün iş bırakma eylemi yaptılar.

Aile Hekimleri de nöbete tepkilerini göstermek amacıyla 12 Aralık 2014 tarihinde yani bugün Aile Sağlığı Merkezlerinin kapısına kilit vurarak 1 günlük iş bırakarak grev yaptılar. 13 Aralık 2014 tarihinde ise Ankara’da toplanacak olan aile hekimleri Sağlık Bakanlığı’na yürüyecekler.

Günün Zararlısı Vatandaş ve Eczacılar Oldu

Birçok aile sağlığı merkezi kapılarına kilit vurulması nedeniyle hastalar veya hastalarını götüren vatandaşlar muayene olmadan tekrar evlerinin yolunu tutmak zorunda kaldılar. Eczacılar ise bugün eczanelerine hasta gelmediği gerekçesiyle aile hekimlerine tepki gösterdiler.

Sağlık Bakanlığı Uygun Mekân Arayışına Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından cumartesi günleri aile hekimlerinin nöbet tutacağı mekân arayışı başlatıldı. Halk Sağlığı Kurumuna bağlı birim ve müdürlükler aile hekimlerinin nöbet tutacağı aile sağlığı merkezleri veya bağlı birimlerde uygun mekânları belirlemeye başladılar. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.