1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Aile Hekimliği 2018/3 İller Arası Yerleştirme Tayin Kurası Başladı
Aile Hekimliği 2018/3 İller Arası Yerleştirme Tayin Kurası Başladı

Aile Hekimliği 2018/3 İller Arası Yerleştirme Tayin Kurası Başladı

Aile hekimliği uygulaması kapsamında 2018/3 iller arası aile hekimliği yerleştirme işlemleri başladı. Aile hekimliği iller arası münhal kadrolar yayımlandı. Başvurular 4 Aralık'a kadar devam edecek.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği uygulaması kapsamında 2018/3 İller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemlerini içeren ilanı yayımladı. PBS üzerinden başvurular 27 Kasım 2018 ile 4 Aralık 2018 Salı günü saat: 18.00’a kadar devam edecektir.

24 Kasım 2004 tarihli ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanununa dayanılarak hazırlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine göre belirlenen münhal yerler için hizmet puanı ve tercih sırası ile Aile Hekimliği iller arası yerleştirme işlemi yapılacağı belirtildi.

Aile Hekimliği iller arası yerleştirme genel esasları!

İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemleri, Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine göre yapılacaktır. İllerdeki boş aile hekimliği pozisyonlarına bir yerleştirme işlemi neticesinde doldurulamayan pozisyonlar münhal birim olarak ilan edilecektir.

Münhal olarak açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı yok ise bu pozisyona aile hekimliği uzmanları başvuramayacaktır. Aile hekimliği uzmanı kontenjanı var ise hem aile hekimliği uzmanı hem de diğer hekimler başvurabilecektir.

Münhal birime yerleştirme işlemi için Bakanlığa bildirilen boş pozisyonlara, iller arası yerleştirme işlemi tamamlanıncaya kadar il içinde yerleştirme işlemi yapılmayacaktır.

Aile Hekimliği iller arası yerleştirme başvuru şartları!

İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri ile Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 13 Aralık 2017 tarih ve 2017/21 sayılı “Aile Hekimliğine Geçişte Muvafakat İşlemleri” konulu genelgesi doğrultusunda muvafakatı uygun görülen diğer hekimler başvurabilecektir. Başvuruda bulunacak adaylar bulunduğu ildeki münhal birimleri tercih edemeyecektir.

Görev yaptığı son pozisyonda fiilen 1 yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri aile hekimliği yerleştirme işlemine başvuramayacaktır. Son başvuru tarihi itibariyle bu şartı taşımayan sözleşmeli aile hekimlerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.

3359 sayılı Kanun kapsamında DHY ve 4924 sayılı Kanun kapsamında görev yapanların ve 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin 9 uncu fıkrasına istinaden, iller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine katılan, fakat yerleştirildiği farklı ildeki birimde görevine başlamayan aile hekiminin çalıştığı ildeki sözleşmesi feshedilir ve 1 yıl süreyle aile hekimliği yerleştirmesine başvuramaz.

Özelden (kamu dışı) yerleşerek aile hekimliği pozisyonlarında çalışan personel, tercih ettiği ilde özel için aile hekimi kontenjanı var ise başvurabilecektir.

Duyuru için TIKLAYINIZ. Münhal kadrolar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler