1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Aile Okulu Eğitimleri Mehmet Baki Öztürk İle Devam Etti
Aile Okulu Eğitimleri Mehmet Baki Öztürk İle Devam Etti

Aile Okulu Eğitimleri Mehmet Baki Öztürk İle Devam Etti

KO-MEK tarafından yürütülen "Aile Okulu" projesi eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ile devam etti.

A+A-

KO-MEK tarafından yürütülen "Aile Okulu" projesi eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ile devam etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), "Aile Okulu" projesi kapsamında vatandaşlara eğitim veriyor. 2014 te başlayarak yüzlerce aileye evlilikte ve çocuk yetiştirmede yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen "Aile Okulu" projesinin 8. dönem 2. hafta eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk'ün "Ailede Mutluluğun Sırları" konulu eğitim ile devam etti. İki oturumda gerçekleştirilen seminerlerin ilki Körfez Belediyesi Tütünçiflik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Oldukça yoğun katılımın olduğu eğitimde Öztürk katılımcılara mutluluğun 7 sırrını anlattı.

Eğitim sırasında konuşan Öztürk, teknolojinin hızla geliştiğini ifade ederek, "Artık kodla ve yapay zeka ile oluşturulan robotlar yavaş yavaş günlük hayatta kullanılmaya başladı. Gittikçe yalnızlaşan ve robotlaşan dünyada çocuklarımızı iyi yetiştiremezsek eğer yapay zeka ürünlerin kurbanı olabilirler. Ailede ikili ilişkiler önemlidir. Mutlu bir evlilik için uyulması gereken kuralları vardır. Sorunsuz evlilik için bir ailede misyon ve vizyon, aile anayasası, ailede aidiyet bilinci, ailede para yönetimi, ailede nitelikli zaman yönetimi ve eşinizle birlikte sevgi saygı iletişimi olması şarttır" dedi.

Eğitimin ikinci oturumuna Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezinde devam eden Mehmet baki Öztürk, buradaki konuşmasında aile de para yönetimini anlattı. "Eğer parayı iyi yönetemezseniz aile yavaş yavaş çözülür ve boşanmalar artar" diyen Öztürk, "Çocuklarınıza küçük yaşta para yönetimini öğretin, siz onlara sadece yol gösterin bırakın kendi harçlıklarını kendileri nasıl harcayacaklarına karar versinler. Eğer çocuklarınız küçükken para yönetimini öğrenemezlerse ilerde aile yönetiminde başarısız olurlar" diye diye konuştu.

Aile Okulu Eğitimleri Mehmet Baki Öztürk İle Devam Etti

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.