1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Aile Sağlığı Elemanı Sağlık Personelleri Sorunlar Yaşıyor
Aile Sağlığı Elemanı Sağlık Personelleri Sorunlar Yaşıyor

Aile Sağlığı Elemanı Sağlık Personelleri Sorunlar Yaşıyor

Yapılan Araştırmaya göre Aile Sağlığı merkezlerinde görev yapan Hemşire, Ebe ve Acil Tıp Teknisyenliği (ATT ) bölümü mezunu birçok sağlık personeliAile Sağlığı

A+A-

Yapılan Araştırmaya göre Aile Sağlığı merkezlerinde görev yapan Hemşire, Ebe ve Acil Tıp Teknisyenliği (ATT ) bölümü mezunu birçok sağlık personelinin sorunlar yaşadığını ve en büyük sıkıntıların başında özlük hakları sorunu olduğu belirtildi.

Demokratik Sağlık Sen tarafından Türkiye geneli yapılan 'Aile Sağlığı Elemanlarının Sorunları ve Çözüm Yolları' isimli araştırma programı tamamlandı.

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan Sendika tarafından Türkiye geneli yapılan araştırmanın sonuçlarını yorumladı. Sendika Başkanı Aile Sağlığı Elemanlarının Kamu Personeli olmayan statüsünde çalıştığını ve en büyük sıkıntılardan birinin iş güvencesi olmadığı için birçok konuda mobbinge maruz kaldıklarını vurguladı.

Sendika Başkanı Aile Sağlığı Elemanları ile ilgili düğer bir sıkıntının ise özlük haklarını kullanamamaları olduğunu belirtti. Yıllık izin, süt izni gibi izinleri alırken sıkıntı yaşadıklarını gereksiz yere bir çoğu hakkında tutanak tutulduğunu belirtti. Demircan bir çok Aile Sağlığı Elemanının bebeğinin anne sütünden mahrum kaldığını bir çok kişinin de bu sıkıntıları görerek hamile kalmaktan koktuğunu dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.