1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Aile ve Çalışma Bakanlığı 80 Personel Alımı Başvuru Son Günü
Aile ve Çalışma Bakanlığı 80 Personel Alımı Başvuru Son Günü

Aile ve Çalışma Bakanlığı 80 Personel Alımı Başvuru Son Günü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kapsamında 80 Avukat kadrosuna kamu personeli alımı için başvurular 12 Şubat 2019 itibarıyla sona eriyor.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 80 adet Avukat Pozisyonu için Bakanlık Merkez binada yapılacak sözlü sınav ile tam zamanlı sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı Genel Şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Son müracaat tarihi itibariyle Hukuk Fakültesinden mezun olmak ve Avukatlık ruhsatına sahip olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, 65 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak gerekiyor.

Kamu Personeli Alımı Özel Şartlar

Sınav işlemlerinde, geçerli durumda olmak kaydıyla; Hukuk Fakültesi mezunu olarak KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden puanı olmak gerekiyor.

Hukuk Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

Başvuru son günü itibarıyla Avukatlık ruhsatına sahip olmak veya avukatlık staj bitirme belgesine sahip olup, Türkiye Barolar Birliğine avukatlık ruhsatı için başvurduğunu belgelemek gerekiyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 80 personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler