1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapacak

Aile ve Sosyal Politikalar uzman yardımcılığı sınav duyurusu Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. Lisans mezunu 50 kamu personeli memur alımı için başvuru şartları ve tarihlerine My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 9. dereceden 50 adet kadroya atama yapılmak üzere sözlü sınavla Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Mezuniyet şartları, KPSS ve kontenjan durumu şu şekildedir: İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakülteleri 15 kadro için KPSSP3 80 puan şartı bulunmaktadır. KPSS 70 puan şartı olan bölümler ve puan türleri de şu şekildedir:

Hukuk 6 kadro için KPSSP4, Sosyal Hizmetler 4 kadro için KPSSP3, Psikoloji 8 kadro için KPSSP3, Sosyoloji 4 kadro için KPSSP3, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 4 kadro için KPSSP3, Bilgisayar Mühendisi 3 kadro için KPSSP3, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2 kadro için KPSSP3 ve İstatistik 4 kadro için KPSSP12 puanı istenmektedir.

Aile Bakanlığı personel alımı genel şartlar!

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki genel şartları taşımak, Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıdaki tabloda belirtilen öğrenim dallarından birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Sözlü sınavın yapılacağı 2018 Yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır.

Aile Bakanlığı memur alımı KPSS şartı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından (A) grubu kadrolar için 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları sonucuna göre İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakültelerinden mezun olanlar için 80, diğer bölümlerden mezun olanlar için 75 ve daha yüksek puan almış olmak ve müracaat edenlerden başvurusu kabul edilenler arasından alım yapılacak bölümler itibariyle ayrı ayrı yapılacak sıralama sonucunda atama yapılacak kadro sayısının 4 katı kadar aday arasında yer almak gerekiyor.

Aile Bakanlığı kamu personeli alımı yabancı dil şartı!

Müracaat tarihinin son günü itibarıyla 5 yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan İngilizce alanında en az C seviyesi puana (70) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan denk puana sahip olunması zorunludur.

Askerlik şartı!

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen belge ve bilgileri vermiş bulunmak gerekiyor.

Başvuru bilgileri!

Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru ekranından elektronik ortamda 20 Kasım 2017 ile 1 Aralık 2017 tarihleri arasında başvuracaklardır. Başvurular Aile Bakanlığı internet sitesinden yapılacak. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.