Ak Parti Patnos İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresi Gerçekleşti

AK Parti Patnos İlçe başkanlığının 6. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tekin Dinç'le yola devam denildi.

35674
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Patnos İlçe başkanlığının 6. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tekin Dinç’le yola devam denildi.

Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen kongrede Ak Parti Genel Merkezin tek adayı olarak kongreye giren, Tekin Dinç tekrar başkan seçilerek ikinci kez Ak Parti Patnos ilçe başkanı oldu.

AK Parti Patnos İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresine katılmak üzere ilçeye gelen Kan, partililerce çiçeklerle karşılandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarından önceki uygulamaları eleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası alanda kabul gören dünya lideri olduğunu belirterek, “İnsanların inancından ve etnik kimliğinden dolayı ötekileştirildiği, saçma sapan yasakların olduğu, yabancı devlet başkanlarının karşısında süklüm püklüm oturan başbakanların olduğu Türkiye geride kaldı. Artık, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyadaki tüm mazlumların sesi olan, hesaba katılmak mecburiyetinde olunan bir Türkiye var.” dedi.

“2 Mayıs 1999’u iyi hatırlayın. Milletvekilliği yeminini etmek için Meclis kürsüsüne gelen Merve Kavakcı’ya inancı gereği taktığı başörtüsünden dolayı, “Lütfen bu kadına haddini bildirin.” sözleriyle linç girişiminde bulunulmuştu.” diyen Kan, şunları kaydetti:

“Aslında bu çirkin sözlerle bir milletvekilinin şahsında hepimize iyi bir had bildirilmişti. Bu olaydan tam 16 sene 21 gün sonra başörtülü milletvekillerimiz de diğer milletvekilleriyle Meclis Genel Kurulunda yerlerini aldılar. Bu, benim çocukluğumda hayal bile edemeyeceğim bir şeydi. Bu değişiklik sadece benim için değildi. Bizi biz yapan, Türkiye’yi daha güçlü yapan, farklı değerlerden, kimliklerden ve kültürlerden kardeşlerimiz için de bu reform çok önemliydi.”

Kan, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uluslararası alanda sözü dinlenen ülke haline geldiğine dikkati çekerek, kendileri için “AK Parti” demenin “dava”, “Türkiye” ve “kardeşlik” demek olduğunu söyledi.

Kongreye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ravza Kavakçı Kan, Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, İl Başkanı Av. Abbas Aydın,24. Donem Batman Milletvekili Sayın Ziver Özdemir, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Ak Parti Patnos İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresi Gerçekleşti

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!