Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik’ten Basın Açıklaması

Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik, milletvekili olması durumunda yapacağı icraatları basın açıklamasıyla kamuoyuna açıkladı.

42400
Daha Fazla Göster

Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik, milletvekili olması durumunda yapacağı icraatları basın açıklamasıyla kamuoyuna açıkladı.

Çelik yaptığı açıklamada, her şeyden önce kendisini yeterli, yetkin, vatana, millete, bugüne ve gelecek nesillere hizmet edecek, birikime, donanıma, vicdana, güç ve enerjiye hazır hissettiği için aday olduğunu belirterek, “Bu demokratik ve kutlu hizmet yarışında ben de varım” dedi.

Kendisinin tabandan, topraktan, halkın arasından, halka ve hakka hizmet için yola çıkmış meslek örgütlerinden, sivil toplum deneyiminden geldiğini anlatan Çelik, “Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğini kurarak bugün ülkemizin her tarafında teşkilatlanarak faaliyet gösteren Birliklerimizde 260 binin üzerinde üyesi ve yönetim kadrosuyla ülkemizin en büyük sivil toplum örgütlerinden birinin Genel Başkanı olarak yetiştiricilerimizin sesi olmak üzere geliyorum. 12 yıldır yönetim kurulu sıfatıyla ve Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı olarak, gücünü üretimden, milli ekonomimize katkıdan alan üretici, emekçi sivil toplum örgütlerini, onların her kademedeki üye, yönetici ve diğer paydaşlarını temsil ediyorum. Hizmet etmekten büyük onur duyduğum Van Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne bağlı 35 bin üyemizin ve Erciş Ziraat Odası’nda 7 bin 200 üyemizin desteği ile sadece Erciş’in değil, tüm Van’ın sesi, yüreği olmak ve daha iyi hizmet sunabilmek için geliyorum. Atatürk’ümüzün ifadesiyle “Milletin Efendisi” olan çiftçilerimizin arasından, onları temsil etmek üzere geliyorum. Van’ın ilçelerini, 700 civarındaki mahallesini ve mezralarını çok iyi bildiğim için, Van’daki tüm muhtarların ve özellikle Türkiye genelinde 53 bin muhtarın sesi olmak için geliyorum. Van’ı, tüm güzellikleriyle Doğu ve Güneydoğuyu ve hepsinden önemlisi Anadolu’yu temsil ediyorum. Çünkü ben, tarımın, hayvancılığın gıda üretiminin olduğu hemen her beldeyi, her köyü, kasabayı, ili, ilçeyi biliyorum ve tanıyorum. Buralarda gönülden merhaba diyeceğim, geçmişte bir veya bir kaç kez en azından tokalaşarak sıcak temas kurduğum yüz binleri bulan çiftçinin, emekçinin gönüldaşıyım. Dert ortağıyım, yol göstericisiyim. Ömrümü; elleri nasırlı ama yürekleri yumuşak Anadolu insanımıza, çiftçimize, kader arkadaşlarıma sırdaşlık ederek, dert ortağı olarak, sorunlarına çözüm arayarak, hizmet etmeye çalıştım” dedi.

“Bir kez tanıdığım ve yüz yüze geldiğim çiftçinin bir daha karşılaştığımızda beni gördüğünde gözlerinin içi gülsün isterim” diyen Çelik, “Çok şükür böyle de olmaktadır. Başta Cumhurbaşkanımız aziz insan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ak Parti’nin kuruluş felsefesine, memleketimizi, milletimizi yüceltici hamle ve tüm çabalarına, en başından inanan bunu yaşam biçimi edinen bir “Ak Parti” neferiyim. Böyle inandım, böyle yaşadım böyle de yaşayacağım. Geçmişteki sivil toplum yaşamımda, AK Parti’nin bir yol açıcı, yol gösterici, hedef gösterici, yılmak yorulmak bilmez derecede çalışkan, ülkemizi aydınlatan, dahası tüm ülkemize ve İslam dünyasına adeta bir kutup yıldızı gibi yol gösteren, liderlik-önderlik eden dünyada güçlü bir yeni Türkiye ekseni, yeni Türkiye çekim merkezi ve kutbu doğmasına yol açan güçlü bir siyasi parti, siyasi güç olduğunu görüyor, inanıyor ve tüm kalbimle savunuyorum. Ak Parti’nin bu kutsal yürüyüşünde bir nefer olarak bende yol arkadaşı, dava arkadaşı, mücadele arkadaşı olmak istiyorum. Bunun için hazırım, bunun için varım diyorum. “Sorunları ortaya koyanlar çözümleri de ortaya koymalıdır” veciz sözünden hareketle, tabanın, emeğin, bileğin ve Anadolu’nun asil yüreğinin sorunlarını yaşayan, dinleyen, derleyen, kısacası bilen biri olarak, artık adım, adım çözümler üretecek, sorunları giderecek, çare üretecek bir mekanizmanın, açıkçası “halkın meclisinin” yani TBMM’nin içinde yer alarak çözümün ve çarenin bir parçası olmak istiyorum. Bunun için aday oluyorum. Ben çobanı, süt sağanı, çapa yapanı, ekin ekip biçeni, hayvancılık, balıkçılık, arıcılık yapanı, kısacası; 80 milyon ülke halkını ve 30 milyona yakın turisti doyuranları, ülkemin en stratejik sektörü olan tarımda gıda güvencesi sağlayanları, sağlam ve sağlıklı nesillerimiz için sağlıklı gıda üretenleri temsil etmek için aday oluyorum. Atalarımızın çok güzel bir sloganı vardır, “Dik baş tok karın, mutlu yarın” işte bu hedefi amaç edinen asil Türk Çiftçisinin sağlıklı gıdaya ihtiyacı olan herkesin temsilcisi olmak için adayım. Van’ımızda muhtarlarımızla, ziraat odaları başkanlarımızla, Ak Parti il ve İlçe teşkilatlarımızla tam bir uyum içerisinde çalışarak hizmet edeceğime inanıyorum.

Seçimlerin, ülkeme, milletime, partime hayırlar getirmesini, büyük Türkiye’nin daha da büyümesini, güçlenmesini Allah’tan niyaz ediyor, hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

İhlas Haber Ajansı İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik’ten Basın Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!