1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. AK Partinin Tüm Seçim Vaatleri
AK Partinin Tüm Seçim Vaatleri

AK Partinin Tüm Seçim Vaatleri

1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimi Sonuçlandı. AK Partinin Seçim Vaatlerini Sizler İçin Bir Araya Getiriyoruz. Emekli Maaşları, Asgari Ücret, Taşeron İşçiler, Sağlık Personelleri, Memurlar, Yaşlılar Tüm AKP Vaatleri haberimizde...

A+A-

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçim sonuçları belli olmasının ardından gözler AK Partinin seçim vaatlerine çevrildi. Haziran 2015 seçim sonuçlarında tek başına iktidar veya koalisyon çıkmayınca yeni bir seçim süreci başlamış tüm partilerden seçimlerle ilgili vaatler ardı arkasına gelmişti. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçim sonucunda AKP tek başına iktidar olunca tüm vaatlerini My Memur olarak sizler için bir araya getiriyoruz.

Sağlık Personelleri için verilen vaat şöyle: Sağlık personellerinin özlük hakları yeniden düzenlenecek, Bazı kanser türleri başta olmak üzere erken teşhis taramaları çoğaltılacak.

Polis memurları için verilen vaat şöyle:  Polis memurlarının 2.200 olan ek göstergeleri 3.000'e çıkarılacak. Böylece maaşlarında 240 lira ile 580 Türk lirası arasında net artış olacak.

Taşeron işçiler için verilen vaat şöyle: Taşeron işçiler kamuda istihdam edilmesi için Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çalışmalar yaptığını yapılan düzenlemenin ikincil düzenlemelerini Maliye Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı ile iş birliği içerisinde yaptıklarını bildirdi.

Atama bekleyenler için verilen vaatler ise şöyle: Başbakan Ahmet Davutoğlu 2016 yılı için atama izinlerini 74 bin olarak planlandığı belirtilmişti. Başbakan Davutoğlu'na şubat ayında 30 bin öğretmeni atayacaklarını bildirdi. 

Askerler için er ve erbaşların harçlığını 2,5-3 katına çıkarılarak, 30 liradan 100 liraya çıkarılacak. Uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergelerini 3 bine çıkaracaklarılacak.

Muhtarlar için verilen vaatler: Muhtarlarımızın 950 lira olan maaşlarını bin 300 liraya çıkarıp, asgari ücrete endekslenecek. Asgari ücret 1.300 TL'ye çıkacak. Yapılan işin tehlike sınıfına göre asgari ücret seviyesi değiştirilerek kademeli yükseltilecek.

Esnafa düşük faizli kredi desteği devam ederek, Yatırımcıya sembolik kira bedeli karşılığı fabrika yapılıp verilecek. Tarımda:  Yem ve gübrede KDV kaldırılacak. Genç çiftçilere proje bazında 30 bin lira nakdi karşılıksız destek verilecek. Ürünlerini lisanslı depolarda muhafaza eden çiftçiye kira desteği sağlanacak.

Emekliler ve yaşlılar için verilen vaatler: Tüm emeklilere ayda 100 lira, yılda 1.200 lira ek ödeme yapılacak. Böylece tarım bağ kurlular hariç bin liranın altında maaş alan emekli kalmayacak. Sosyal güvenlik destek primi kesintisi kalkacak. Emekliler aylık 250 lira taksitle TOKİ'den ev satın alabilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada; Emeklilerin maaş aldığı bankalar ile bazı anlaşmaların yapıldığını ve bu sayede emeklilerin maaş aldıkları bankalardan 300TL promosyon alacaklarını belirtti.

Astsubayların 2003 yılı öncesi ve sonrası mezuniyetler ile oluşan farkı gideren emeklilik intibaklarını gerçekleştirecek. 65 yaşın üzerinde olup maaş almaya hak kazanmış bütün yaşlılar kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşını alabilecek. 

Devlet koruması altındaki çocukların barınmasında koğuş sisteminden ev ortamına geçiş sağlanacak. Ev almak için konut hesabı açan vatandaşa yüzde 15 kamu katkısı sağlanacak. Bütün annelere doğum hediyesi programı kapsamında ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, 3 ve üzeri çocuklar için 600 TL hediye verilecek.

Doğum izinlerinin memuriyet kıdeminde değerlendirilmesi konusunda çalışma yapılacak. Kadınlar ilk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay, üçüncü ve sonraki çocukta 6 ay yarım gün çalışacak ancak tam ücret alacak. Bu süreler bittikten sonra kadınlar isterlerse yarı zamanlı ve yarı ücretli olarak çalışabilecek.

İlk kez iş bulan gençlerin maaşı bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak. Lise ve üniversite mezunu gençlerin Genel Sağlık Sigortası (GSS) giderlerini 2 yıl boyunca gelir testine girmeksizin devlet karşılayacak. İş kurmak isteyen gençlere 50 bin lira nakdi yardım yapılacak, 100 bin lira faizsiz kredi verilecek.

Gençlerde evliliği teşvik etmek amacıyla açılacak çeyiz hesabında biriktirilen paranın 5'te biri kadar devlet desteği verilecek. Gençlere sınırsız ücretsiz internet erişimi imkânı verilecek. Gençlerin GSS Prim Borçları Silinecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.