Akademik personel iş ilanları Türkiye genelinde en çok ilgilenilen memur alımları arasında yer alır. Devlet üniversitelerinin rektörlükleri tarafından yayınlanan bu ilanlar güncel olarak MyMemur adlı sitemizden takip edilebilir.

MyMemur kategorilerinden olan Akademik Personel İlanları kategorimizden tüm bu yönlü ilanlara ulaşılabilir. Devlet üniversiteleri bünyesinde gerçekleşe bu alımlar yeni akademik personeller için yapılabildiği gibi Görevde Yükselme veya Unvan Değişikliği kapsamında da gerçekleştirilir. Yeni akademik personel alımları ile ilgilenen kişiler üniversitelerden mezun olmuş ve genellikle yüksek lisans eğitimi almış kişilerdir.

Akademik Personel İş İlanları MyMemur’da

MyMemur’un binlerce kişi tarafından takip ediliyor olmasının nedeni devlet kadrolarında görev yapmak için açılan iş ilanları ile ilgili detaylı bilgiler veriyor olmasıdır. Akademik ilanlar da dahil olmak üzere tüm kamu personel alımları sitemizden kolaylıkla ve güncel bir şekilde takip edilebilmektedir. Sitede bulunan kategoriler sadece akademik iş ilanları ile sınırlı değildir. Diğer sayfalarımızda bakan memur alımları, belediyelere sözleşmeli işçi alımı, emniyet personel alımları, jandarma iş ilanları gibi yüzlerce sayfa yer alır. Lisans mezunu öğretim görevlisi ilanları en çok rağbet gören akademik personel iş ilanları arasındadır.

Üniversiteler Hangi Şartlarda Akademik Personel İş İlanları Yayınlar?

Devlet üniversitelerinin yayınladığı kadrolu akademik alımlar olduğu gibi diğer pek çok pozisyon için de ilan yayınlanır. Bunlardan biri diğeri de sözleşmeli akademik alımlar sorgularına cevap olan ilanlardır. Akademik personel alımları içinde en çok dikkat çekenlerden biri de araştırma görevlisi alımı duyurusu yapılmasıdır. Akademik personellerde aranan şartlar kadroya ve pozisyona göre değişmekle birlikte genel şartlar hemen hemen aynıdır.

Akademik kadro ilanları kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan devlet memurluğuna uygunluk şartının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekir. Ayrıca akademik iş ilanları şartlarında ayrıca ilk kez devlet kadrosunda yer alacakları ilgilendiren adli sicilinin temiz olması, fiziki ve akli sağlık durumunun bir kamu kurumunda çalışmasına engel olmaması, ilgili kanunun ilgili maddesinde belirtilen suçlardan herhangi birinden daha önceki dönemlerde ceza almamış olunması gibi pek çok genel şart yer alır.

Akademik İş İlanları Eğitim Şartları Nelerdir?

Üniversiteler tarafından açık pozisyon olduğu belirtilen memur alımları ister kadrolu öğretim görevlisi alımı olsun ya da ister sözleşmeli öğretim görevlisi alımı olsun eğitim şartlarının mutlaka yerine getirilmesi gerekir. Öğretim görevlilerine aranan şartların başında yüksek lisans yapmış olma şartı gelir. İlanlar her üniversitenin Personel Daire Başkanlığı birimi tarafından yayınlanır ve başvuru süreci aynı birimin koordinesindedir.

Devlet Personel Daire Başkanlığı’nın devlet üniversiteleri bünyesindeki birimleri tarafından bildirilen akademik ilanlar için geçerli başvuru şartları arasında yabancı dil şartı mutlaka vardır. Yabancı Dil Sınavı olarak bilinen YDS’ye katılmış olma şartının yanı sıra her akademik personel iş ilanları pozisyonunda farklı olmak üzere belirli bir puan almış olma şartı da yer alır.

Ayrıca Personel Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan bazı akademik personel alımları duyurularında ALES kısa adıyla bilinen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi giriş Sınavı’na girmiş, ilgili puan türünden istenen en az puanı almış ve bunu belgeleyebiliyor olmak da gerekir. MyMemur memur alımları ilanları içinde yer alan tüm bu bilgileri sizler için araştırır ve en kolay anlaşılacak hale getirerek sunar.

Akademik Personel Alımlarında İstenen Belgeleri MyMemur’dan Öğrenin

YÖK ilanlar olarak yayınlanan tüm akademik personel alımları sayfalarımızda ilanın aslından alınmış bilgiler en doğru ve eksiksiz şekilde yer alır. Her ilanda ek belgeler istenmekle birlikte genellikle tüm akademik iş ilanları dahilinde istenen belgeler fotoğraf, kimlik belgesi, adli sicil belgesi, sağlık raporu, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgeleri, özgeçmiş belgesi ve erkekler için askerlik durumunu gösteren belgedir.

Sözleşmeli akademik alımlar da yapılacak olsa yabancı dil belgesini istenen belgeler arasına eklemek şarttır. Kadrolu akademik alımlar ilanlarının bazılarında eğer alımlar Görevde Yükselme veya Unvan Değişikliği konularında yapılacaksa adayın o güne kadar yayınlanmış olan makale ve benzeri akademik eserlerinin listesi de istenir. YÖK ilanlar sınıfında yer alan tüm ilanlar için aynı kurallar geçerlidir denebilir. Ancak araştırma görevlisi alımı da dahil olmak üzere MyMemur’da yayınlanan ilan sayfalarını incelemek ve eksiksiz olarak her ilan için istenen belgeleri öğrenmek en doğrusu olacaktır.

Akademik Kadro İlanları

Sitemizde yer alan akademik kadro ilanları detayları ilanı yayınlayan kamu kurumu tarafından belirtildiği şekilde yayınlanır. Böylece MyMemur ziyaretçilerinin teker teker bu ilanları araştırmalarına ve incelemelerine gerek yoktur. Sitemizin ilgili sayfaları arasında gezinerek tüm ilanların tüm detaylarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Lisans mezunu öğretim görevlisi ilanları da, tüm memur alımları ilanları da MyMemur tarafından düzenlenir ve yayına alınır. Sözleşmeli öğretim görevlisi alımı yapan devlet üniversitesi rektörlüğü tarafından yayınlanan tüm duyurular yeni alımlar ve yükselmeler de dahil olacak şekilde kural aynıdır. Üstelik sitemizdeki ilan kategorileri sadece akademik personel iş ilanları değildir. Memur alımları ile ilgili her kurumun ilanına kendi kategorisinden ulaşılabilir.

MyMemur Sosyal Medya Hesaplarını Takip Edin!

MyMemur kadrolu öğretim görevlisi ilanları arayanlardan, MEB personel alımları sayfalarına kadar yüzlerce sayfasıyla yine yüzlerce kişi tarafından takip edilir. Sitemizin sosyal medya hesapların takip ederek kamu kurum ve kuruluşlarının memur alımları ile ilgili tüm duyurularını anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca MyMemur’un adresini Sık Kullanılanlar listenize eklerseniz bize kolayca ulaşabilirsiniz. Sitemizdeki Akademik Personel İş İlanları kategorisi büyük ilgiyle takip edilmektedir. Ancak sitedeki Memur Haberleri bölümünü de ili odağı haline getiren yüzlerce kişi memurları ilgilendiren tüm güncel haberleri öğrenebilir.

MyMemur sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşanlar bütün ilanları bir arada görme imkanını elde ederler. Paylaşımlarımızı siz de sosyal medyada kamu personel alımları ile ilgilenen tanıdıklarınızla paylaşabilir, onların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Akademik personel alımları hakkında edinmek istediğiniz bilgileri ayrıca sitemizdeki diğer kategorilerdeki yazılarda da bulabilirsiniz. Tüm bakanlıkların yayınladığı kadrolu ya da sözleşmeli memur alımları, KPSS şartsız yüzlerce iş ilanı gibi çeşitlenen bu sayfalar ziyaretçilerimizin YÖK ilanlar araştırması yapmasını ortadan kaldırır. MyMemur’un akıcı ve en anlaşılır şekilde düzenlediği Akademik iş ilanları ile kariyer planına yön vermek isteyen binlerce kişi bilgilenmektedir.

Neden MyMemur?

Akademik personel iş ilanları gibi en çok rağbet gören kategoriler başta olmak üzere tüm kategorilerimiz pek çok kişinin ziyareti sayesinde giderek büyümektedir. Örnek vermek gerekirse; araştırma görevlisi alımı ilanları ile ilgilenen bir kişinin bu ilanları teker teker araştırması ve ayrı ayrı incelemesi gerekir. Oysa MyMemur bu kişi için aradığı sınıftaki ilanları bulur, düzenler, kolay okunur hale getirir, başvuru şartları, başvuruda istenen belgeler, başvuru sürecinin nasıl işlediği gibi tüm önemli bilgileri liste haline getirir ve yayınlar. Sitemizin en önemli tercih edilme sebeplerinden biri akademik personel iş ilanları gibi diğer bütün yayınladığımız ilanların özenle hazırlanmış olmasıdır. İlan sayfalarımız inceleyenler öğrenmeleri gereken her şeyi öğrenirler ve tüm sorularına da cevap almış olurlar. MyMemur her memur alımları sayfasında başvuru sürecinin yanı sıra sınav tarihleri, başvuru başlangıç ve bitiş tarihleri gibi önemli bilgileri de önemle belirtir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10