1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Akademik Personele Zam Getiren Kanunda Değişiklik Resmi GazetedeYayımlandı
Akademik Personele Zam Getiren Kanunda Değişiklik Resmi GazetedeYayımlandı

Akademik Personele Zam Getiren Kanunda Değişiklik Resmi GazetedeYayımlandı

Akademik personelin mali iyileştirilmesini öngören Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 14 kasım 2014 Tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

A+A-

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan 3 kanun 14 Kasım2014 tarihli Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi gazete’de yayımlanan ve Yürürlüğe giren Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Akademik personellerin mali haklarında önemli düzeyde iyileştirmeler sağlıyor.

Yükseköğretim Personel Kanununda yapılan değişiklik ile profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosunda bulunanlara %100, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman, çevirici, eğitim ve öğretim planlamacıları kadrosunda bulunanlara %115 oranında her ay yükseköğretim tazminatı ödenecek. Ödenecek olan tazminat damga vergisi hariç her hangi bir vergiye tabi olmayacak.

Ne diyelim Bizde Mymemur.Com olarak Akademik personelin akademik zammı, Diğer devlet memurlarının 2015 yılında alacağı akademik % 3 lük zam ve 2014 yılı alamadığı enflasyon farkı hayırlı olsun.

Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

14 Kasım 2014 Tarihli ve 29175 Sayılı Resmi Gazete

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.