1. HABERLER

  2. AKADEMİK PERSONEL İLANLARI

  3. Aksaray Üniversitesi 79 Akademik Personel Alıyor Haziran 2019
Aksaray Üniversitesi 79 Akademik Personel Alıyor Haziran 2019

Aksaray Üniversitesi 79 Akademik Personel Alıyor Haziran 2019

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Aksaray Üniversitesi 79 Akademik Personel alımı yapacak. İlana başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartlarına uygun olması gerekiyor.

A+A-

Aksaray Üniversitesi akademik personel alımı Dr. Öğretim Üyesi, Profesör, Doçent Dr. Öğretim Görevlisi unvanıyla olmak üzere toplam 79 kadro için akademik personel alıyor. Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamayacak.

Başvurularda istenilen belgeler neler?

Profesör ve Doçent adayları başvurmak istedikleri anabilim dalını belirten dilekçe ile beraber özgeçmişlerini, yayın listeleri ve bilimsel çalışmalarını kapsayan 6 nüsha (Doçent kadroları için 4) dosya ile Aksaray Üniversitesi Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na başvurmaları isteniyor. Dr. Öğretim Görevlisi kadrosuna başvurmak isteyen adaylar ilgili birimlere başvuru yapacaklar.

Akademik Personel alımına Dr. Öğretim Görevlisi kadrosunda başvurmak isteyen adaylar, istedikleri Anabilim dalını belirten dilekçe ile beraber özgeçmişlerini, Yabancı Dil Belgesini, yayın listeleri ve bilimsel çalışmalarını kapsayan 4 nüsha ile beraber doçentlik belgelerinin onaylı örnekleri ile birlikte ilgili fakültelere başvurmaları isteniyor.

Başvurular 5 Temmuz 2019 tarihinde son bulacak.

Aksaray Üniversitesi Akademik Personel alımına son başvuru tarihi ise 5 Temmuz 2019 olarak belirtiliyor. İlan edilen bütün unvanlar için, Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şartı aranıyor. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecek. Bir aday sadece bir kadroya başvuru yapabilecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler