1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Alanında Çalışmak İsteyen Öğretmenler İçin Yargı Yoluna Gidiliyor
Alanında Çalışmak İsteyen Öğretmenler İçin Yargı Yoluna Gidiliyor

Alanında Çalışmak İsteyen Öğretmenler İçin Yargı Yoluna Gidiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eksik olarak uygulandığı düşünülen alan değişikliği ile ilgili olarak Anadolu Eğitim Sendikası üyeleri için dilekçe hazırladı ve kurumlara başvuru yapılması istendi. Sonuç alınamazsa yargı yoluna gidilecek.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 18 Aralık günü alan değişikliği ile ilgili bir duyuru yayınlayarak, sadece 540 saatlik zihinsel engelliler öğretmenliği sertifikası olan öğretmenler ile alanı kapatılan ancak alanı birden fazla alana kaynaklık eden alan öğretmenlerine alan değişikliği hakkı verdiğini belirten Anadolu Eğitim Sendikası haksızlık olduğunu ifade etti.

AES, bir haksızlık olduğunu, yönetmeliğe aykırı ve eksik olarak alan değişikliği yapıldığını belirtti. Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 60. Maddesinin birinci bendinde yer alan hükme atıf yapılarak gerekli düzenlemenin yapılması dilekçe ile istenecek.

İlgili yönetmelik hükmü şu şekildedir: Bakanlıkça uygun görülmesi hâlinde; öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atanan öğretmenler, öğrenimleri birden fazla alana atanmaya kaynak olan öğretmenler ile başka bir alanda yükseköğretimi bitiren öğretmenler, adaylıklarının kaldırılmış olması ve yükseköğrenimlerinin atanacakları alana uygun olması kaydıyla, Bakanlığın kararına göre mezuniyetleri itibarıyla atanabilecekleri alanlara alanlarının değiştirilmesini isteyebilir yazdığı özellikle belirtildi.

AES, üyeleri için bir dilekçe hazırlayarak olumsuz yanıt verilmesi veya bakanlığın konu ile ilgili duyurusu atıf gösterilirse, bireysel olarak dava hakkının saklı olduğunu belirtti ve sendika olarak üyelerine destek vereceğini açıkladı. Dilekçe ve yazılı açıklama için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.