1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ALES 3 Soru ve Cevapları Yayımlandı
ALES 3 Soru ve Cevapları Yayımlandı

ALES 3 Soru ve Cevapları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES/3 soru ve cevaplarının yayımlandığı duyuruldu. ALES/3 sonbahar dönemi cevap kağıtları ve aday cevapları için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 11 Aralık 2018 itibarıyla 18 Kasım tarihli ALES 3 soru ve cevaplarına dair açıklama yaptı. 2018-ALES/3 (Sonbahar dönemi) cevap kâğıtları ve aday cevapları erişime açıldı.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 18 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-ALES/3 (Sonbahar Dönemi) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden 11 Aralık 2018 tarihi itibarıyla 10 gün süreyle erişime açılmıştır denildi.

Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler