1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ALES Soruları ve Cevapları Erişime Açıldı – 2017 ALES Sonbahar Dönemi
ALES Soruları ve Cevapları Erişime Açıldı – 2017 ALES Sonbahar Dönemi

ALES Soruları ve Cevapları Erişime Açıldı – 2017 ALES Sonbahar Dönemi

2017 ALES soruları ve cevapları yayımlandı. ÖSYM ALES sonbahar dönemi soruları ve cevap anahtarı adayların erişimine açılmıştır şeklinde duyuru yaptı. ALES soru kitapçığına nasıl ulaşılır?

A+A-

2017 ALES sonbahar dönemi sorularıyla ilgili duyuru yayımlandı. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda ALES soruları ve cevaplarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 19 Kasım 2017 tarihinde yapılan ALES Sonbahar dönemi sınav kitapçıklarına, sorularına ve adayların verdiği cevaplara 10 gün süreyle erişim açık olacak.

ALES soruları ve ALES cevapları ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden görüntülenecek. Görüntüleme işlemini yalnızca sınava giren adaylar yapabilecek. Sınava girmiş olan adaylar, aday işlemleri sistemine giriş yaparak kendi soru kitapçıklarına, kendi vermiş oldukları cevaplara ve doğru ya da yanlış cevapların karşılaştırmasına bakabilecek.

22 Aralık 2017 tarihinde açılan sınav kitapçığı görüntüleme sayfası, 10 gün süreyle açık kalacak. Adaylar sınav kitapçığı görüntüleme sayfasına girdikten sonra, optik okuyucunun okuduğu cevapları görecek. Bunların üzerine tıklandığında, kendi sınav kitapçığında bu sorunun yer aldığı sayfa açılacak. Adaylar bu şekilde kontrollerini yapabilecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.