1. HABERLER

  2. SİYASET HABERLERİ

  3. Alevilerin Sorunlarının Çözümüne Yönelik Düğmeye Basıldı
Alevilerin Sorunlarının Çözümüne Yönelik Düğmeye Basıldı

Alevilerin Sorunlarının Çözümüne Yönelik Düğmeye Basıldı

Hükümet tarafından Alevilerin sorunlarının çözümüne yönelik düğmeye basıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu

A+A-

Hükümet tarafından Alevilerin sorunlarının çözümüne yönelik düğmeye basıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu göreve ilk geldiği gün itibariyle ele alacağı ilk meselleri arasında yer alan Alevilerin sorunlarının çözümü adına ilk adımlar atılmaya başlanıyor.

Hükümetin ilk olarak Tekke ve Zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanunda değişiklik yapacağı bazı gazetelerde yer aldı. Bu kapsamda Devrim Kanunları arasında gösterildiği için iptal edilemeyen kanunlar arasında yer alan “ TEKKE VE ZAVİYELERLE TÜRBELERİN SEDDİNE VE TÜRBEDARLIKLAR İLE BİR TAKIM UNVANLARIN MEN VE İLGASINA DAİR KANUN” da değişiklik yapılması gündemde.

Değişiklikle beraber ilgili kanunun 1 Maddesinde yer alan “Alelümum tarikatlerle şehlik, dervişlik, müritlik, dedelik, seyitlik, çelebilk, babalık, emirlik, nakiplik,halifelik, falcılk, büyücülük, üfürükçülük ve gayıptan haber vermek ve murada kavuşturmak maksadiyle nüshacılk gibi unvan ve sıfatların istimaliyle bu unvan ve sıfatlara ait hizmet ifa ve kisve iktisası memnudur.” içerisinden "dede ve babalar” çıkarılacak.

Hükümet Attığı adım ile Cemevleri’nin önündeki engeller kaldırılacak, dedelere ve babalara maaş bağlanacak, cemevlerinin elektrik ihtiyaçları Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından karşılanacak.Yeni Şafak.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.