1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Ali Yalçın: Bir An Önce Yapılması Gereken İşler, Çözülmesi Gereken Sorunlar Var
Ali Yalçın: Bir An Önce Yapılması Gereken İşler, Çözülmesi Gereken Sorunlar Var

Ali Yalçın: Bir An Önce Yapılması Gereken İşler, Çözülmesi Gereken Sorunlar Var

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın katıldığı programda kamuda memurların sorunlarını ele alarak acilen yapılması gereken işleri ve çözülmesi gereken sorunların tamamını açıkladı. İşte tüm detaylar.

A+A-

Bir an önce yapılması gereken işler, çözülmesi gereken sorunlar var açıklaması ile Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kamuda yaşanan sorunlara dikkat çekti. İşte tek tek çözüm bekleyen sorunlara dair açıklamaların tam metni:

GELİR DAĞILIMI ADALETSİZLİĞİ

Birçok sorunun kaynağı olan gelir dağılımındaki adaletsizliğin giderilmesine yönelik çalışmalar yapılması, adım atılması gerektiğini vurgulayan Yalçın, Gelir dağılımında adalet sağlanmadığı, aradaki uçurum kapanmadığı sürece yara kanamaya devam edecektir. Çözüm bekleyen sorunlara çare bulunmadığı sürece yerimizde sayar hatta gerileriz.

Hedefleri olan bir ülkenin yapması gereken ilk iş, sorunlarını halının altına süpürmek değil, bunların çözümüne yoğunlaşmak, engelleri kaldırmak, yolu yürünebilir hâle getirmek olmalıdır açıklamasında bulundu.

ACİLEN YAPILMASI GEREKEN İŞLER, ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLAR VAR

Gelir vergisi oranlarının reel ücret artışı sağlayacak şekilde sabitlenmesi, 3600 ek gösterge sisteminin memnuniyet katsayısını artıracak, bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde kurulması, kılık ve kıyafet dayatmasının sona erdirilmesi, yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılarak, bu hizmet sınıfındaki personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi, ek ders birim ücretlerinin artırılması ele alındı.

Ayrıca istihdamda güçlük çekilen bölgelerde görev yapan öğretmenlere ilave tazminat ödenmesi, zorunlu İLKSAN üyeliği dayatan kanun hükmünün kaldırılması, kariyer basamakları sisteminin yeniden işler hâle getirilmesi, farklı istihdam türlerinin kaldırılarak atamaların kadrolu yapılması ele alındı.

Öte yandan üniversite idari personelinin ayrımcılığa tabi tutulmaması, görevde yükselmelerinin sağlanması, maaşlarının da motivasyonlarının artırılması, akademik personelin fikren özgür, madden rahat, idari açıdan katılımcı olması gibi birçok konuda adım atılmalıdır açıklamasında bulunuldu.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler