1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Ali Yalçın’dan Sözleşmeli Öğretmen ve Sözleşmeli Personele Kadro Açıklaması
Ali Yalçın’dan Sözleşmeli Öğretmen ve Sözleşmeli Personele Kadro Açıklaması

Ali Yalçın’dan Sözleşmeli Öğretmen ve Sözleşmeli Personele Kadro Açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın hakem kurulu kararı öncesinde sözleşmeli öğretmenler ve sözleşmeli personellerin kadro taleplerine ve beklentilerine dair detaylı açıklama yaptı. İşte detaylar.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde masanın çözümsüzlükle sonuçlanmasına dair değerlendirmede ve sözleşmeli öğretmenler ile sözleşmeli memurların kadro almasına dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte Ali Yalçın’ın açıklamalarına dair detaylar:

Sözleşmeli öğretmenler için yapılan 3+1 düzenlemesi her ne kadar sözleşmeli istihdamdan kaynaklanan problemlerin bir kısmına çözüm üretse de acil çözüm bekleyen sorunların birçoğuna derman olamamıştır.

Sözleşmeli öğretmen istihdamından vazgeçilmesi ve tüm sözleşmeli çalışanların kadroya alınması ile ilgili bu güne kadar yaptığımız çağrıyı toplu sözleşme masasına da taşıyarak herkesin kadroya geçirilmesi için masadaki mücadelemizi sonuna kadar sürdürdük.

Ancak toplu sözleşme masasının çözümsüzlükle sonuçlanması, hakem heyetinin de bu sorunu görmemesi problemin kronikleşmesine ve sosyal maliyetinin artmasına sebep olmaktadır.

Özellikle 3+1 düzenlemesi ile Ağustos ayında çözüme kavuşturulması için yoğun çaba sarf ettiğimiz sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ataması ile ilgili kesin ve kararlı bir adım atılmalı, +1 yılın dolması mazeret olarak ileri sürülmemelidir.

Aile bütünlüğü sağlanamayan öğretmenlerin aile düzeni altüst olmuş durumdadır. Belirsizlik öğretmenleri yormakta ve sinirleri her geçen gün daha da germektedir. MEB bütün boyutları ile bildiği bu sorunu görmemezlikten gelemez ve çözümsüzlüğü çözüm olarak göremez.

Özellikle bu çerçevede Genel Sekreterimiz Latif Selvi ile birlikte bugün Bakan Yardımcıları Sn. Mustafa Safran ve Sn. Mahmut Özer ile görüşerek problemin biran önce çözüme kavuşturulmasını istedik.

Yaptığımız çağrıya Bakanlık da olumlu cevap vermelidir. “Ağustos ayında çözüm üretilmeyen bu sorunun, gerekli planlama yapılarak İlk ara tatilde yapılması sağlanmalıdır” dedik.

Sn. Safran, ”Bu talebinizi ilk fırsatta birimlerimizle gündeme alacak ve belirsizliğin bitmesi için üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler