1. HABERLER

  2. SANAT HABERLERİ

  3. Aliağa Belediyesinden Dört Kitap Birden
Aliağa Belediyesinden Dört Kitap Birden

Aliağa Belediyesinden Dört Kitap Birden

'Aliağa Kent Kitaplığı" adı altında yayımladığı kültür-tarih kitaplarıyla Aliağa'nın 8 bin 500 yıllık geçmişine ışık tutan Aliağa Belediyesi,...

A+A-

'Aliağa Kent Kitaplığı" adı altında yayımladığı kültür-tarih kitaplarıyla Aliağa'nın 8 bin 500 yıllık geçmişine ışık tutan Aliağa Belediyesi, Kasım ayı boyunca dört kitabı birden okuyucuyla buluşturuyor.

Aliağa Belediyesi kurulduğu 1952'den bu yana ilk defa Aliağa tarihine ışık tutuyor. Aliağa Belediyesi, üç yıl önce Aliağa yerel tarihinin tüm yönleriyle araştırılarak kitaplaştırılması amacıyla başlatılan çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yapılan sözlü tarih çalışmaları ve akademik araştırmalarla büyük bir bölge tarihi arşivine ulaşan Aliağa Belediyesi, "Aliağa Kent Kitaplığı" adı altında başucu niteliğinde dört kitabın basımını tamamlayarak dağıtımına başladı.

Bin 472 sayfalık dev kültür birikimi

Her ay bir kitap kampanyasıyla yola çıkan Aliağa Belediyesi, yaptığı akademik araştırmalar ve kültürel çalışmalarla 120 sayfalık "Aliağa'nın Antik Kentleri" kitabının 2.basımını, 432 sayfalık "Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar" kitabının 2.basımını, 320 sayfalık "Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, 1. Cilt'ini ve son olarak Ersin Doğer'in katkılarıyla hazırlanan 600 sayfalık "İlkçağdan 21. Yüzyıla, Aliağa Tarihi" kitabını okuyucuyla buluşturdu. Toplam bin 472 saydan oluşan dört dev eser, Aliağa'nın geçmişini günümüze taşıyor. Vatandaşlar, başucu niteliğindeki dört kitabı Aliağa Belediyesi Hizmet Binası Hilal Masa Biriminden, Yeni Şakran, Yeni Mahalle ve Helvacı hizmet birimlerinden ücretsiz olarak edinebiliyor.

Okurlar için e-kitap hizmeti

Aliağa dışında ikamet eden tarih severler kitapların dijital e-kitap formatlarına da kolaylıkla ulaşabiliyor. Vatandaşlar, Aliağa Belediyesi'nin resmi internet sitesi aliaga.bel.tr/yayinlarimiz sayfasından istedikleri kitapları rahatlıkla okuyup cihazlarına indirebiliyor. Seyahatte veya tatilde olan vatandaşlar kitapların değişik formatlarına mobil cihazlarından ulaşabiliyor. Ayrıca, Aliağa Belediyesi tarih severler için dört kitabı da CD ve Mini DVD formatlarında hazırladı. Vatandaşlar, CD ve Mini DVD formatlarında hazırlanan kitapları yanlarında taşıyabilecek. Kitaplar bilgisayar ortamında veya DVD oynatıcı cihazlardan da rahatlıkla okuyabilecek.

Her ay bir kitap kampanyası devam edecek

Aliağa tarihinin gelecek kuşaklara ulaştırılması adına üç yıl önce başlatılan akademik araştırmalar devam ederken Aliağa Belediyesi, 2018 yılının ilk aylarında dört yeni kitabı daha Aliağalılarla buluşturacak. Çalışmaları devam eden Aliağa Ansiklopedisi'nin yüzde 40'ı tamamlandı. Çalışmaları tamamlanan "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" Fotoğraflarla Aliağa Nostaljisi ise Aliağalıların karşısına çıkmak için gün sayıyor.

Aliağa Belediyesinden Dört Kitap Birden

İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler