Altın Fiyatlarından İstifade Edip Tuzak Kurdular!

Uzun yıllardır yatırımcılar adına güvenli liman olarak tanımlanan altında son zamanlarda yaşanan fiyat hareketliliği, dolandırıcılar tarafından da fark edildi.

73339
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatlarında yaşanan iniş ve çıkışlar ile beraber hareketlilikten istifade etmek isteyen dolandırıcılar, Mersin’de gün yüzüne çıktı. Külçe altın yalanı ile ellerinde bulunan demir sarı çakmağı yaşlı bir vatandaşa satmaları iddiası ile, 2 kişi ekipler tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerden alınan ifadeler sonucunda, gözaltındaki şahıslardan birinin kısa bir süre önce de sarı jelatinle sardıkları mermerleri altın diye sattığı ortaya çıktı. Şahıs, cezaevinden izinli olarak çıktığını da itiraf etti.

Şikayet Üzerine Yakalandılar

Mağdur vatandaş, polis karakoluna giderek verdiği ifadede eski Devlet Hastanesi çevresinde 2 şahsın birbirlerinden haberi yokmuş gibi davranarak yanlarına geldiğini, şahıslardan birinin külçe altına sahip olduğunu ve diğerinin de kuyumcu diye davrandığını söyledi. Şahıslardan kendini kuyumcu olarak tanıtan şüphelinin para vermesi halinde altının karına ortak edebileceğini söylemesi üzerine, mağdur şahıs külçe altını 3 bin 700 TL karşılığında satın aldı. Fakat tüm olay, mağdur şahsın kuyumcuya gitmesinin ardından anlaşıldı.

Kuyumcu Olayı Gün Yüzüne Çıkardı

3 bin 700 TL karşılığında satın aldığı külçe altını kuyumcuya götüren mağdur şahıs, külçe altın yerine altın görünümlü bir çakmak aldığını anladı. Olayın üzerine karakola giden mağdur, iki şüpheliden de şikayetçi oldu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!