ALÜGS başvuruları başladı

Askeri lise mezunları için üniversiteye geçiş sınavı (ALÜGS) başvuruları başladı. Sınav başvuruları 25-29 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

23645
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Askeri lise mezunları için üniversiteye geçiş sınavı (ALÜGS) başvuruları başladı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda 2016 yılında askeri liselerden mezun olanların yükseköğretim kurumlarına yerleştirilebilmeleri amacıyla Yükseköğretim Genel Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından, Askeri Lise Mezunlarının Üniversiteye Geçiş Sınavı (ALÜGS) yapılacağı belirtildi. Sınav başvuruları 25-29 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Askeri lise mezunları için üniversiteye geçiş sınavı 4 Eylül 2016 tarihinde Ankara ve İstanbul’da tek oturumda yapılacak. Sınavda adaylara, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler sorularından oluşan bir test uygulanacaktır. Sınav saat 9:30’da başlayacak ve adaylara 180 dakika süre verilecek. Yapılacak sınava, TSK tarafından TC kimlik numaraları ÖSYM’ye bildirilen askeri lise mezunu adaylardan 2016-ÖSYS’ye girmeyen adaylar başvurabilecek.

Aday başvurularını ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan aday işlemleri sayfasından ya da başvuru merkezlerinden yapabilecekler. Adaylara başvuru yapmadan önce kılavuzu dikkatlice incelemeleri tavsiye edildi. Askeri lise mezunları için üniversiteye geçiş sınavı (ALÜGS) kılavuzu ve tercih edilebilecek programlar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!