1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Anadolu Eğitim Sendikasının Nöbet Eylemi Tutumu
Anadolu Eğitim Sendikasının Nöbet Eylemi Tutumu

Anadolu Eğitim Sendikasının Nöbet Eylemi Tutumu

Anadolu Eğitim Sendikasının Nöbet Eylemi Tutumu Diğer Sendikalardan Farklı Olacak

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikasının “NÖBET EYLEMİ” diğer sendikalardan farklı olacak.

Okul nöbetleri sorun olarak gündemdeki yerini korumaktadır ve Anayasanın angarya tanımına uymaktadır. Zorunlu ve ücret ödenmeden zoraki yaptırılan bu uygulama Anadolu Eğitim Sendikası kuruluşundan beri karşı çıkmakta. Bu sorunla ilgili olarak 13 Haziran 2013 Tarihinde sendikanın hukuk sekreterliğince incelenip değerlendirilmiştir ve sorun yargıya intikal ettirilmiştir.

Sendikaların başlattığı süresiz nöbet eylemi tehlike arz edecektir ve okullarda bazı disiplin ve güvenlik sorunlarına yol açacağını düşünüldüğünde Anadolu Eğitim Sendikası bu konuyla ilgili olarak hukuki yolları tercih etmektedir.

Anadolu Eğitim Sendikası yaptığı açıklamada hak ararken telafisi mümkün olmayacak zararlara yol açmamak adına tutulmayan nöbetleri diğer öğretmen ve idarecilere yıkmanın da haksızlık olduğunu düşünüyor.

Yetkili sendika Eğitim Bir Sen yıllardır konuyu çözeceğini belirtmesine rağmen ilerleme kaydetmediğini belirtildi. AES bu riskli eylemi doğru bulmadıklarını hukuki yolların sonuna kadar sürdürüleceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.