1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Anadolu Teknik Ve Anadolu Meslek Programları Alana Geçiş 2015-Tercih Kılavuzu
Anadolu Teknik Ve Anadolu Meslek Programları Alana Geçiş 2015-Tercih Kılavuzu

Anadolu Teknik Ve Anadolu Meslek Programları Alana Geçiş 2015-Tercih Kılavuzu

Anadolu Teknik Ve Anadolu Meslek Programları Alana Geçiş Başvuru ve Tercih Kılavuzu

A+A-

Anadolu teknik ve Anadolu meslek programlarından meslek alanlarına geçiş işlemleri için milli eğitim bakanlığı tarafından bir kılavuz yayınlandı.

Bu kılavuza göre Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Anadolu teknik programı ve Anadolu meslek programı 10 uncu sınıf meslek alanlarına geçiş işlemleri 9 uncu sınıfın sonunda kılavuzda belirtilen esaslara ve tarihlere göre yapılacaktır. Bu kılavuz 2015-2016 öğretim yılı için geçerli olacaktır.

Anadolu teknik programı geçiş şartı : Mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına geçebilmek için isteyen öğrenciler e yılsonu başarı puanı en az 55 olan öğrencilerin başvuruları geçerli sayılacaktır.

Anadolu Meslek programı geçiş şartı ; alana yerleştirme puanı, öğrencinin 9 uncu sınıf yılsonu başarı puanının %60 ı ile ortaokul sınıflarının yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının %40 ı toplanarak belirlenir.

Okul yönetimlerince, ATP/AMP meslek alanlarına alınacak öğrenci kontenjanlarının e-Okul Sistemine girilmesi 30 Mart – 10 Nisan 2015 tarihleri arasında yapacakdır. 13 Nisan 2015 tarihinde ise ATP/AMP alanlarına alınacak öğrenci kontenjanlarının e-Okul Sisteminde ilan edilecek. Başvuru sonuçları ise 12 haziran 2015 tarihinde açıklanacaktır.

 

ANADOLU TEKNİK VE ANADOLU MESLEK ALANA GEÇİŞ E-KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.