1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Anadolu Üniversitesi 2018-2019 DGS Kesin Kayıt Duyurusu
Anadolu Üniversitesi 2018-2019 DGS Kesin Kayıt Duyurusu

Anadolu Üniversitesi 2018-2019 DGS Kesin Kayıt Duyurusu

Anadolu Üniversitesi 2018 - 2019 Öğretim Yılı Anadolu Üniversitesi Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kesin kayıt duyurusu yayımlandı. DGS kayıtları 21 Eylül 2018 itibarıyla başladı.

A+A-

Anadolu Üniversitesine bağlı örgün eğitim yapan Fakültelere veya Devlet Konservatuvarına Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonucunda yerleştirilen öğrencilerin kesin kayıtları 21 - 27 Eylül 2018 tarihleri arasında Yunus Emre Kampüsünde ilgili Fakültelerdeki veya Devlet Konservatuvarındaki kayıt bürolarında yapılabileceği duyuruldu.

DGS ile kesin kayıt için istenen belgeler! Adayın 2018-DGS Sonuç Belgesi istenmektedir. Adayın mezun olduğu önlisans ve ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi, Adayın T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya e-devletten kimlik bilgileri çıktısı, Adayın ikametgâhıyla ilgili beyanı isteniyor.

Erkek adayların askerlik durumuyla ilgili yazılı beyanları, 12 adet boyutunda renkli fotoğraf, Türkçe ve İngilizce Transkript, Ders İçerikleri.

Cari Hizmet Maliyetine Öğrenci Katkı Payı ödemeyecek aday öğrenciler kayıtlarını yaptırdıktan ve öğrenci işlerinden kullanıcı kodu ve şifrelerini aldıktan sonra Öğrenci Bilgi Sistemi internet adresinden girerek, sağ üst köşedeki Önlisans veya Lisans Yeni Kayıt İşlemleri menüsünde yer alan Önlisans veya Lisans Yeni Kayıt İşlemlerinden T.C. Kimlik Numarası ile Öğrenci Bilgi Formunu dolduracaklardır.

Adaylar, kayıt için ilan edilen tarihleri aşmayacak şekilde işlemlerini yaptıracak ve diğer belgelerle birlikte kayıt yaptıracakları Fakülteye veya Devlet Konservatuvarına teslim edeceklerdir.

Öğrenim ücreti ödeyecek aday öğrenciler, öğrenim ücreti tutarını bulundukları il veya ilçelerdeki T.C. Ziraat Bankası şubelerinden ödeyebileceklerdir. Kayıtlarını yaptırdıktan ve öğrenci işlerinden kullanıcı kodu ve şifrelerini aldıktan sonra internette Öğrenci Bilgi Sistemine girerek, sağ üst köşedeki Önlisans veya Lisans Yeni Kayıt İşlemleri menüsündeki Önlisans veya Lisans Yeni Kayıt İşlemlerinden T.C. Kimlik Numarası ile Öğrenci Bilgi Formunu dolduracaklardır. Adaylar, kayıt için ilan edilen tarihleri aşmayacak şekilde işlemlerini yapacak veya yaptıracak ve diğer belgelerle birlikte, banka dekontunu da kayıt yaptıracağı Fakülteye veya Devlet Konservatuvarına teslim edeceklerdir.

Öğrenim ücreti ödeyecek olan öğrenciler aynı zamanda Online Ödeme veya Online Payment butonunu kullanarak borçlarını görebilecek ve kredi kartı aracılığıyla da online ödeme yapabilecektir. Duyuru için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler