1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Anadolu Üniversitesi Akademik Personel Alacak
Anadolu Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Anadolu Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Anadolu Üniversitesi Bünyesinde görev yapmak üzere boş kadrosu olan bölümleri Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent gibi akademik personel alımı yapacak.

A+A-

Anadolu Üniversitesi Bünyesinde görev yapmak üzere boş kadrosu olan bölümleri Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent gibi akademik personel alımı yapacak. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan ilanda 21 Akademik personel alımı yapacağı yayımlandı. Aşağıda İlan metnini ve Alınacak olan akademik personel sayısını görebilirsiniz.

Üniversitemize bağlı birimlerin aşağıda belirtilen boş kadrolarına kanuni şartları taşıyan öğretim üyeleri (Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent) alınacaktır.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

Anadolu Üniversitesi'nde Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma İle İlgili Değerlendirme Ölçütleri’ni ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi hükümlerini taşıyan profesör, doçent ve yardımcı doçent adaylarının dilekçelerine (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirteceklerdir.) 2 fotoğraf, öğrenim belgesi, askerlik durumlarını gösteren belge, özgeçmişlerini, profesör adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı, doçent adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 14.maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı ve yardımcı doçent adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 7. ve 8. maddelerinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı da ekleyerek, ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde “Anadolu Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı ESKİŞEHİR” adresine vermeleri gerekmektedir. Eğitim dili % 100 İngilizce olan bölümlerde “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara ilişkin Yönetmeliksin 7/3 maddesi hükümleri uygulanacaktır. Yardımcı doçentler, 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) bendi uyarınca sınava girecekleri yabancı dili başvuru dilekçelerinde belirtecekler ve yabancı dil sınav tarihi Rektörlükçe daha sonra ilan edilecektir.

Başvurularda, Bölüm-Anabilim Dalı/Anasanat Dalı/Program açıkça belirtilecek ve başvurular şahsen yapılacaktır.ilan hakkında gerekli bilgiler. Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığından ya da Anadolu Üniversitesi internet adresimizin “duyurular’" bölümünden öğrenilebilir.

BİRİMİ

BOLÜMÜ

ANA BILIM/ANASANAT DALI/PROGRAMI

UNVANI

ADET

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ PROGRAM LAR

-

YAR D. DOÇ.

1

yaygın öğretim

YAYGIN ÖĞRETİM

YARD.DOÇ.

1

ECZACILIK FAKÜLTESİ

ECZACILIK MESLEK BİLİMLERİ

FARMASOTİK KİMYA

PROFESÖR

1

EDEBİYAT FAKÜLTESİ

PSİKOLOJİ

UYGULAMALI PSİKOLOJİ

YARD.DOÇ.

1

EĞİTİM FAKÜLTESİ

İLKÖĞRETİM

MATEMATİK EĞİTİMİ

PROFESÖR

I

FEN FAKÜLTESİ

MATEMATİK

UYGULAMALI MATEMATİK

DOÇENT

1

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

SERAMİK-CAM

SERAM İK-CAM

PROFESÖR

1

HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

UÇAK GÖVDE-MOTOR BAKIM

-

DOÇENT

I

HUKUK FAKÜLTESİ

KAMU HUKUKU

MİLLETLERARASI HUKUK

DOÇENT

1

ÖZEL HUKUK

IŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU

YARD.DOÇ.

1

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSAT

İKTİSAT TEORİSİ

DOÇENT

1

İŞLETME

MUHASEBE VE FİNANSMAN

DOÇENT

1

İŞLETME FAKÜLTESİ

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

-

YARD.DOÇ.

1

MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ

MODA TASARIMI

-

DOÇENT

1

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

ÇEVRE BİLİMLERİ

DOÇENT

1

ÇEVRE TEKNOLOJİSİ

YARD.DOÇ.

1

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

YARD.DOÇ.

1

DEVLET KONSERVATUVARI

MÜZİK

ÜFLEME VE VURMA ÇALGILAR

YARD.DOÇ.

1

ESKİŞEHİR MESLEK YÜKSEKOKULU

SEYAHAT, TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ

TURİZM YÖNETİMİ

YARD.DOÇ.

1

ENGELLİLER ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ

-

ZİHİN ENGELLİLER

DOÇENT

1

YARD.DOÇ.

1

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.