Anadolu Üniversitesi AÖF 2. Üniversite Kayıtları Devam Ediyor! Kimler Başvurabilir?

Anadolu Üniversitesi AÖF 2. Üniversite Kayıtları Devam Ediyor! AÖF ikinci Üniversiteye başvuru şartları neler? AÖF ikinci üniversite kayıtları son gün ne zaman? 2. Üniversite ile ilgili detaylar için TIKLA!

56719
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF binlerce öğrenciye sınavsız ikinci üniversite de okuma imkanı sağlıyor. AÖF internet sitesinde sınavsız ikinci üniversite için, şu an örgün bir okulda okuyup kendini geliştirmek için 2. Üniversitede okumak isteyenlere ve okuduğu bölümden memnun olmayıp başka bölüm okuma hayali kuranlara sesleniyor!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF sınavsız 2. Üniversite kayıt işlemleri devam ediyor! 2 Ekim 2019 da başlayan kayıt işlemleri 18 Ekim de sona erecek. AÖF sınavsız ikinci üniversite hakkında tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF SINAVSIZ 2. ÜNİVERSİTE NEDİR?

Bir üniversiteden mezun ya da halen okumakta olanların herhangi bir sınava girmeden Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim AÖF Programlarına kayıt yaptırabileceği sisteme sınavsız ikinci üniversite denir.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF SINAVSIZ 2. ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMİ SON GÜN NE ZAMAN?

Ülkemizde sınavsız ikinci üniversite eğitimi hakkı tanıyan üç üniversite var bunlar: İstanbul Üniversitesi (AUZEF), Atatürk Üniversitesi (ATA AÖF) ve Anadolu Üniversitesi (AÖF). AUZEF ve ATA ÖAF 2. Üniversite kayıt işlemleri sona erdi fakat Anadolu Üniversitesi (AÖF) kayıt işlemleri devam ediyor. AÖF sınavsız 2. Üniversite kayıt işlemi 18 Ekim 2019’da sona erecek.

KİMLER SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE BAŞVURABİLİR?

Eğer lisans öğrencisi veya lisans mezunu iseniz herhangi bir önlisans yada lisans programına başvuru yapabilirsiniz. Önlisans öğrencisi yada mezunu iseniz önlisans programına başvuru yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken örneğin; bir Anadolu Üniversitesi AÖF önlisans öğrencisi iseniz 2. Üniversiteye başvuru yapamazsınız. Mezun olmanız gerekmektedir.

Yurt dışında lisans seviyesinde yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan (YÖK) denklik belgesi alanlar fakülte programlarına başvuru yapabilir.

Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının lisans/ön lisans düzeyindeki programlarına herhangi bir şekilde kayıtlı/mezunu yabancı uyruklu öğrenciler de 2. Üniversiteye başvurabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!