1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Anadolu Üniversitesi AÖF Dönem Öğrenci Katkı Payı Nedir? Kimler Ödemek Zorunda?
Anadolu Üniversitesi AÖF Dönem Öğrenci Katkı Payı Nedir? Kimler Ödemek Zorunda?

Anadolu Üniversitesi AÖF Dönem Öğrenci Katkı Payı Nedir? Kimler Ödemek Zorunda?

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. 2020 AÖF harç ücreti ne kadar? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme son günü ne zaman? Dönem Öğrenci Katkı Payı nedir? AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır?

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemleri başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuruda Açıköğretim Fakültesi ile İşletme ve İktisat Fakülteleri kayıt yenileme işlemlerinin 17 Şubat 2020 de başlayacağı açıklanmıştı. 2020 AÖF harç ücreti ne kadar? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme son günü ne zaman? Dönem Öğrenci Katkı Payı nedir? AÖF kayıt yenileme işlemleri hakkında detayları “My Memur” haber olarak hazırladık.

2020 AÖF HARÇ ÜCRETİ NE KADAR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri kayıt yenileme işlemi yapmak isteyen AÖF öğrencileri için 2020 harç ücreti ne kadar? 2020 AÖF kayıt yenileme harç ücreti staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit ₺220,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit ₺240,00 TL olarak belirtildi. Ayrıca AÖF öğrencileri fazla ders seçimi yaptıklarında aldıkları kredi kadar Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyecekler.

AÖF DÖNEM ÖĞRENCİ KATKI PAYI NEDİR? KİMLER ÖDER?

AÖF de harç ücretini hesaplandıktan sonra eğer zamanında mezun olamadıysanız “Dönem Öğrenci Katkı Payı Ödeyecek” listesinde olduğunuzu belirtmek isteriz. Zamanında mezun olmaktan kasıt; eğer bir önlisans mezunu öğrencisi iseniz 3’üncü yıldan itibaren mezun olamayan öğrenciler Dönem Öğrenci Katkı Payı Ödeyecektir. Eğer bir lisans öğrencisi iseniz 5’inci yıldan itibaren mezun olamayan öğrenciler Dönem Öğrenci Katkı Payı öder. Dönem Öğrenci Katkı Payı 35,50 TL’dir.

AÖF 2019 – 2020 BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri iki adımdan oluşacak. Öncelik ders ekle – sil işleminin yapılması gerekiyor. Öğrenciler 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecek. Bu işlem AÖF internet sitesi üzerinden kayıt otomasyonu bağlantısı ve kayıt yenileme linki ile yapılacak.

Ders seçim işlemini bitiren öğrenciler, ödeme işlemine geçecek. Ders seçimi yapmayan öğrencilere dönem öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı ödemeleri için imkan tanınmayacak. Ödemeler Ziraat Bankası ATM’leri, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden yapılabilecek. AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 28 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler