Anadolu Üniversitesi AÖF Yatay Geçiş Başvuruları Başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yatay geçiş başvuruları başladı. AÖF yatay geçiş kontenjanları ve AÖF yatay geçiş başvuru şartları hakkında detaylar haberimizde yer alıyor.

32980
Daha Fazla Göster

Anadolu Üniversitesi yatay geçiş başvuruları başladı. Bu kapsamda Açıköğretim Fakültesi de dahil olmak üzere, Anadolu Üniversitesinde yer alan fakültelere yatay geçiş yapmak isteyen üniversite öğrencileri için başvuru süreci başladı. Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yatay geçiş kontenjanları, yatay geçiş başvuru şartları ve başvuru şekli gibi detaylar haberimizde yer alıyor.

AÖF lisans bölümlerine yatay geçiş için 8 bölümde kontenjan açıldı. Buna göre felsefe, halkla ilişkiler ve reklamcılık, sağlık yönetimi, sosyal hizmet, sosyoloji, tarih, Türk dili ve edebiyatı ve yönetim bilişim sistemleri bölümlerinde yatay geçiş başvuruları alınacak.

Ayrıca iktisat fakültesinde çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, iktisat, kamu yönetimi, maliye, uluslararası ilişkiler açıköğretim lisans bölümlerine yatay geçiş başvurusu yapılabilecek. İşletme fakültesinde ise havacılık yönetimi, işletme, konaklama işletmeciliği ve uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi açıköğretim lisans bölümlerine yatay geçiş kontenjanı ayrıldı.

AÖF önlisans bölümlerine yatay geçiş için 36 bölümde kontenjan açıldı. Adalet, sosyal hizmetler, yaşlı bakımı gibi pek çok açıköğretim programına yatay geçiş yapılabilecek. Yatay geçiş için kontenjan ayrılan önlisans bölümlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

AÖF önlisans ve lisans yatay geçiş kontenjanları, işletme ve iktisat fakültelerindeki programlar da dahil edildiğinde 54 bölümde açılmış oluyor. Her bölüm için kontenjan 16 olarak belirlendi. Buna göre toplamda 864 kontenjana yatay geçiş başvurusu alınacak.

Anadolu Üniversitesi yatay geçiş başvuruları 1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başladı. Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş başvuruları 15 ağustos, kurumlararası yatay geçiş (GANO ile) başvuruları ise 25 Ağustos 2017 tarihlerine kadar alınacak.

Başvuru yapmak isteyen adayların ilgili başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, yerleştiği yıla ait ÖSYS sonuç belgesi, son bir ay içinde alınmış öğrenci belgesi ve transkript, ders içerikleri, ders programı gibi kayıtlı olduğu üniversiteden alacağı belgelerle birlikte başvuru yapması gerekiyor. İstenen belgeler Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliğine gönderilecek. AÖF yatay geçiş duyurusu için TIKLAYINIZ. AÖF önlisans yatay geçiş kontenjanları şu şekildedir:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Anadolu Üniversitesi AÖF Yatay Geçiş Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Sayın yetkililer
    Meslek okulları ile açık öğretim ön lisans programını bitirenler Lisans tamamlamak için DGS girebiliyorlar. 4 veya daha fazla öğrenim yıllı okullardan ön lisansı bitirenler.Lisans tamamlamayı nasıl yapacak.Öğrenim hakkı neden engelleniyor.Bunu izah edecek Allahın kulu yokmu?

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!