Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Yönetmeliği Değişti

Anadolu Üniversitesi yaz okulu yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 24 Haziran 2017 tarihli ve 30106 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik değişikliği için tıklayınız.

featured

Anadolu Üniversitesine bağlı fakültelerin, enstitülerin, yüksekokulların, meslek yüksekokullarının ve Devlet Konservatuvarının ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarının yaz okulunda uygulanacak usul ve esaslarını düzenleyen yönetmelik değişti.

Bu yönetmelik Anadolu Üniversitesine bağlı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerini, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Bölümünü ve Yabancı Diller Yüksekokulunu kapsamamaktadır. Özellikle bu hususa dikkat etmek gerekiyor.

Anadolu Üniversitesi yaz okulu yönetmelik değişikliği kayıtlar maddesinde yapıldı!

Eski hüküm: Öğrenci, başka yükseköğretim kurumlarında açılan ve eşdeğerliği kabul edilen derslere de 3 üncü fıkradaki sınırları aşmamak ve ilgili dersi daha önce bir kez alıp devam koşulunu yerine getirmiş olmak kaydıyla kayıt yaptırabilir. Ancak yaz okulunda Üniversitede açılan bir ders yerine, Üniversite Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmedikçe başka bir yükseköğretim kurumunda açılan bir ders alınamaz. Diğer yükseköğretim kurumlarından alınan ders/derslerin, kredi/kredilerin ve not/notların öğrencinin not durum belgesine işlenmesi 3 Eylül 2015 tarihli ve 29464 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği hükümlerine göre yapılır.

Yeni hüküm: Öğrenci, başka yükseköğretim kurumlarında açılan ve içerik ve kredi eşdeğerliği kabul edilen derslere de üçüncü fıkradaki sınırları aşmamak koşuluyla kayıt yaptırabilir. Ancak yaz okulunda Üniversitede açılan bir ders yerine, Üniversite Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmedikçe başka bir yükseköğretim kurumunda açılan bir ders alınamaz. Diğer yükseköğretim kurumlarından alınan ders/derslerin, kredi/kredilerin ve not/notların öğrencinin not durum belgesine işlenmesi 3 Eylül 2015 tarihli ve 29464 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği hükümlerine göre yapılır. Yönetmelik değişikliği resmi gazete metni için TIKLAYINIZ.

Yaz okulu ile ilgili detaylı bağlantılar:

Yaz okulu kayıt esasları için TIKLAYINIZ. Yaz okulunda açılacak dersler için TIKLAYINIZ. Kurum içi eşdeğerliği bulunan dersler için TIKLAYINIZ. Yaz okulu ücretleri ve ortak kodlu olarak açılacak merkezi dersler için TIKLAYINIZ. Yaz okulu yönetmeliği için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Yönetmeliği Değişti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!