ANADOLUYÖS 2018 Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

Önlisans veya Lisans Programlarına Yurt Dışından; Yükseköğretime geçiş ve yerleştirme sınavıyla (ANADOLUYÖS)/uluslararası geçerliliği olan sınav sonuçlarıyla/diploma notuna göre kabul edilecek öğrenciler için ANADOLUYÖS giriş belgeleri yayımlandı.

42522
Daha Fazla Göster

2018-2019 Öğretim yılında Üniversitemiz örgün ile açıköğretim bölümlerinde veya programlarında önlisans ve lisans düzeyinde öğrenim görebilmek için, Türk liselerine denk bir okuldan mezun/mezun olabilecek durumda olanlardan aşağıdaki başvuru koşullarını sağlayan adaylar, Anadolu Üniversitesinin Önlisans ile Lisans Programlarına Yurt Dışından Kabul Edilecek Öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (ANADOLUYÖS)’na girmek ya da Anadolu Üniversitesinin 27 Şubat 2018 tarihli ve 2/4 sayılı Kararı ile kabul edilen “Anadolu Üniversitesinin Önlisans ile Lisans Programlarına Yurt Dışından Kabul Edilecek Öğrenciler için Başvuru, Kabul ve Kayıt Yönergesi”nde belirtilen ve uluslararası geçerliliği olan sınav sonuçları ya da diploma ile başvurmak zorundadır.

Sınavlar ve değerlendirme! ANADOLUYÖS, Türkçe ve İngilizce açıklamaları bulunan “Genel Yetenek Sınavı” ile “Türkçe Sınavı”ndan oluşur. İki sınavın puanları ayrı ayrı hesaplanarak sonuçlar, “Genel Yetenek Sınavı Puanı” ve “Türkçe Sınavı Puanı” olmak üzere iki puan hâlinde “ANADOLUYÖS Sınav Sonuç Belgesi” olarak Üniversitenin internet sayfasında ilan edilecek ve İnternet bağlantısından (linkinden) aday tarafından çıktısı alınabilecektir.

Adayların sonuç belgelerinin çıktılarının bir örneğini saklamaları gerekmektedir. Bağlantının (linkin) kaldırılmasından sonra sınav sonuç belgesi tekrar düzenlenmez.

Adayın bölümlere/programlara kayıt için; ANADOLUYÖS sınavından 100 puan üzerinden “Genel Yetenek Sınavı”ndan en az 50 puan, “Türkçe Sınavı”ndan ise en az 70 puan alması gerekmektedir. Programa kayıt hakkı kazanan ancak Türkçe yeterliği olmayan öğrenciler için, Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ANADOLU TÖMER)”de “Türkçe Hazırlık Programı” uygulanacaktır.

“Önkayıt/Özel Yetenek Sınavı” ile öğrenci alan bölümlere/programlara başvuran adayların “Genel Yetenek Testi”nden en az 50 puan almaları ve Fakülte/Yüksekokul tarafından ilan edilecek olan “Özel Yetenek Sınavı”nda da başarılı olmaları gerekmektedir.

“Özel Yetenek Sınavı” ile öğrenci alan programları tercih edecek adaylar diğer programları; diğer programları tercih eden adaylar ise “Özel Yetenek Sınavı” ile öğrenci alan programları tercih edemezler. Sınav giriş belgesi için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ANADOLUYÖS 2018 Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!