Android 11 Yeni Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

Geliştirme sürecinde olan Android 11 beta sürümü ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediliyor.

62873
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Android 11 ile İlgili Bilgiler Çoğalıyor

Günümüzün önemli teknolojilerinden biri olan Android sisteminin yeni ürünü Android 11 hali hazırda geliştirilme aşamasında denemelere devam ediyor.

Android 11 güncellemesi son aylarda çok sayıda akıllı telefon üretim firmasının Android teknolojisine sahip olan telefonlara dağıtılması ile devam ediyor.

Android 10 sürümü çeşitli eklentiler ile beraber gelişimini sürdürürken Google Android 11 için yeni çalışmalar yapmaya da devam ediyor.

Beta Aşamasında Özellikler Deneniyor

Henüz beta sürümünde olan Android 11 geliştirilme aşamasında bulunduğu için bazı geliştiriciler için geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Bu sayede yeni teknolojide bazı yeni özellikler de gün yüzüne çıkmış oldu.

Özellikle kontrol, kişiler ve gizlilik gibi özellikler üzerine odaklanmış olan yeni sürümde bazı yeni özellikler yer alıyor.

Android 11 Dikkat Çeken Özellikleri

Beta sürümünde ön plana çıkan en önemli detayların başında, “Bildirim” bölümündeki “Sohbetler” kısmında önemli kişiler ile sohbet etmeyi sağlayacak kısa yol fonksiyonu dikkat çekiyor.

Dahili ekran kaydedici özelliği de barındıracak olan yeni sürümde, “Özelleştirilebilir Rahatsız Etmeyin” modu ile beraber kişi ve uygulamaların bildirim seçimlerini yapma imkanı doğuyor. Ana sayfada ve uygulamada çalışan uygulamayı engellemeyecek bir sohbet balonunun da yer aldığı Android 11 beta sürümünde, çoğu uygulamada sorulan mikrofon, kamera, konum ve benzeri detaylar için tek seferlik izin imkanı da olacak.

Android 11 beta 2 güncellemesinin temmuz ayı içerisinde, beta 3 güncellemesinin ise ağustos ayında sunulması bekleniyor. 2021 yılında kullanıma açılması planlanan yeni teknoloji, yine de yılsonuna doğru bazı yeni telefonlara yüklü şekilde satışa çıkabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!