1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikeri Görevleri 22 Mayıs 2014 Yeni Yönetmelik
Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikeri Görevleri 22 Mayıs 2014 Yeni Yönetmelik

Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikeri Görevleri 22 Mayıs 2014 Yeni Yönetmelik

Sağlık Bakanlığı tarafından Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikeri görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014  Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikeri görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi. İşte Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikerlerinin yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikeri Görev ve Sorumlulukları

Anestezi Teknisyeni ve Anestezi Teknikeri

a)   Anestezide kullanılacak tüm cihaz ve ekipmanı kontrol eder ve anestezi uygulamasına hazırlar.

b)   Merkezi gaz kaynaklarının bağlantılarının doğru olup olmadığını, oksijen, azot protoksit, tüplerinin doluluğunu ve bağlantılarını kontrol eder.

c)   Uygulanacak anestezi yöntemine göre gerekli ilaç ve malzemeleri hazırlar.

ç) Anestezi cihazındaki arızaları, anestezik maddelerle, anestezide kullanılan bütün yardımcı ilaç ve malzeme ihtiyacını anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanına zamanında haber verir.

d)   Anestezi uygulamaları ve monitörizasyon için hastayı hazırlar.

e)   Anestezinin güvenli bir şekilde uygulanabilmesinde, sürdürülebilmesinde ve sonlandırılmasında anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanına yardımcı olur.

f)    Anestezi uygulamasında hastaya ilişkin anestezi kayıtlarını tutar.

g)   Hasta ve anestezi işlemine ait takip bilgilerini anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanıyla paylaşır.

ğ) Anestezinin sonlandırılmasından itibaren hastanın derlenme odasına güvenli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olur.

Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.